Böke: 'TL'nin değer kaybının sorumlusu iktidardır!'

Döviz/TL’deki yükselişin 7,54 olmasının sorumlusunun krizi değil, algıyı yönetenler olduğunu söyleyen CHP’li Böke, “TL an be an değer kaybediyor. Sorumlusu sizsiniz! Tüm kamu kurumlarını yıkıp yerine şahsiliği koyanlar sorumlu”dedi. Böke, ülkeyi yönetemeyenlerin TTB’ye saldırdığına vurgu yaptı.

POLİTİKA 17.09.2020, 14:38 17.09.2020, 14:52
Böke: 'TL'nin değer kaybının sorumlusu iktidardır!'

İZ GAZETE - Türk lirasının değerinin hızlı düşüşünü ve döviz kurundaki hızlı yükselişe tepki gösteren CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Ekonomist Selin Sayek Böke, sosyal medya hesabından takipçilerine, “ En kötüyü geride bıraktık diyenler… Krizi değil algıyı yönetmeyi seçenler! TL an be an değer kaybediyor! Dolar/TL'deki yükseliş 7,54 seviyesini aştı. Sorumlusu sizsiniz!Tüm kamu kurumlarını yıkıp yerine şahsiliği koyanlar sorumlu. Kamu yararı yerine yandaş zenginliği gözeten rantçı düzeni kuranlar sorumlu. Kuralların ve hukukun yerine keyfiliği koyanlar sorumlu. Kamu bankaları da, Hazine de, TCMB’nin rezervleri de boşaltıldı.Kısacası, Saray rejiminin varlığı kriz! Güçlendirilmiş parlamenter demokrasi, güçlü sosyal devlet ile, kamu yararı gözeten üretici ve üretenlerin destekçisi devlet ile, halk ile el ele bu krizi aşacağız!” diye yazdı.

YÖNETEMEYENLER SALDIRIYOR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Türk Tabipleri Birliği’nin kapatılmasını ve yöneticilerine adli işlem yapılmasını istemesine de tepki gösteren Böke, “ Türk Tabipler Birliği Hekimler canla başla çalışıyor, yönetemeyenler saldırıyor! Kendi canları pahasına halkın sağlığı için mücadele eden tüm sağlık emekçilerinin her daim yanındayız.Tüm sağlık emekçilerine saygı ve minnetle” sözleriyle destek verdi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
24°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?