‘Bizim Abdullah Gül'lere ihtiyacımız yok’

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Kani Beko, Türkiye’nin pek çok probleminin bulunduğu bir ortamda Abdullah Gül tartışmalarının doğru olmadığını söyledi.

POLİTİKA 18.08.2020, 16:15 18.08.2020, 17:08
‘Bizim Abdullah Gül'lere ihtiyacımız yok’

TUGAY CAN / İZ GAZETE - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Kani Beko, kamuoyunda son günlerde tartışılmakta olan “Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül olur mu?” tartışmaları üzerine İz Gazete mikrofonuna konuştu. İşsizliğin çok yüksek seviyelere ulaştığının altını çizen Beko, “Bizim konuşmamız gereken konular bunlarken; gündem Abdullah Gül. Bana göre bizim partinin dışında Abdullah Gül'lere bizim ihtiyacımız yok. Bizim parti içerisinde çıkarabilecek cumhurbaşkanlarımız da, meclis başkanlarımız da, milletvekillerimiz de, belediye başkanlarımız da var, diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

İNCE YORUMU

Muharrem İnce’ye dair bir soruyu da yanıtlayan Beko, Muharrem İnce’yi uzun yıllardır tanıdığını belirterek, “Yeri, zamanı ve mekanı iyi değerlendiremeyenler kafasındaki projeyi hayata geçiremezler. Eğer kafanda bir proje varsa mutlaka yerini, zamanını ve mekanını mutlaka iyi değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum. Bunun yeri Mustafa Kemal’in kurmuş olduğu Cumhuriyet Halk Parti’dir” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?