Bisiklet aktivistinden Zeybekci'ye tepki: 'Oyumuza talipse...'

AKP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zeybekci bir skandala daha imza attı. Bisklet aktivisti Tanzer Kantık, Zeybekci'ye tepki gösterdi.

POLİTİKA 23.01.2019, 12:02 24.01.2019, 10:19
Bisiklet aktivistinden Zeybekci'ye tepki: 'Oyumuza talipse...'

İZ GAZETE - AKP'nin 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Nihat Zeybekci'nin İzmir'e yönelik gaflarına bir yenisi daha eklendi. Daha önce 'İzmir mahallenimn en güzel kızı, kim istemez' açıklaması ile toplumun birçok kesiminden tepki toplayan Zeybekci bir skandalla daha gündeme geldi.

AKP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı bu kez de bisiklet yolunu işgal ederek tepki topladı. Zeybekci'ye sosyal medya üzerindne tepki gösteren bisiklet aktivisti Tanzer Kantık, "Sayın Nihat Zeybekçi oyumuza talip ise önce bisiklet yolu üstünde yaya olarak değil bisiklet ile yer almasını bilmeli. Şahsen bisikleti ve bisikletin kent için insan odaklı dönüştürücü bir araç olduğunu özümsemeyen adaya sıcak bakmıyorum. İnsan nerede durduğunu bilecek. Lütfen bisiklet yolunda yaya olarak durmayınız ve yürümeyiniz."ifadelerini kullanırken, Zeybekci'nin fotoğrafları sosyal medyada eğlence konusu oldu.

Öte yandan bisiklet aktivistleri geçtiğimiz günlerde İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe'ye de aynı nedenle tepki göstermişti.

Yorumlar (1)
Ersen Gürpınar 10 ay önce
Derdimiz sadece bisiklet yolunda durmak olsa Memlekette kaldırım diye birşey kalmadı kimini esnaf işgal etti kimini araç sahipleri üstelik fiziki engellerle sahiplendi
banner96
banner177
11°
sisli
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü