Binali Yıldırım'dan, Atatürk düşmanı Mısıroğlu'na: 'Değerli tarihçi, yazar...'

Atatürk’e ve devrimlerine düşmanlığı ile bilinen ve ettiği hakaretlerle sık sık gündem olan Kadir Mısıroğlu dün akşam hayatını kaybetti. Binali Yıldırım İletişim Ofisi’nden ‘Değerli tarihçi ve yazar’ diye başlanılan bir başsağlığı mesajı paylaşıldı.

POLİTİKA 06.05.2019, 12:12 06.05.2019, 12:22
Binali Yıldırım'dan, Atatürk düşmanı Mısıroğlu'na: 'Değerli tarihçi, yazar...'

İZ GAZETE- Atatürk’e ve Cumhuriyet değerlerine düşmanlığı ile tanınan, ‘Mustafa Kemal’i seven cenazeme gelmesin’ diyen sözde tarihçi Kadir Mısıroğlu dün akşam, uzun süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Mısıroğlu, “Vasiyetimdir; Mustafa Kemal’e zerre muhabbeti olan cenazeme gelmesin!”, “Eğer bir Müslüman Atatürk’ü seviyorum derse ya ahmaktır ya sahtekârdır”, “Keşke Yunan galip gelseydi, ne hilafet yıkılırdı ne şeriat kaldırılırdı”, “10 Kasım’da saat 9’u 5 geçe kenefe gidin!”, “Heykellerin köpek leşi gibi sürüklendiğini göreceksiniz”, “Bugüne kadar mantığa tabi Kemalist görmedim”, “Şeriat gelsin de isterse Türkiye batsın” gibi nefret söylemleriyle çok sık gündeme gelmişti.

AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ise Mısıroğlu’nun vefatının ardından, sosyal medya hesabından “Değerli tarihçi yazar Kadir Mısıroğlu’nun vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Mübarek Ramazan ayına adım attığımız bu saatlerde Rahmet-i Rahman’a kavuşan Mısıroğlu’na Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyorum” paylaşımında bulundu. Binali Yıldırım’ın paylaşımına birçok takipçiden eleştiri geldi.

İşte Yıldırım’ın paylaşımı ve gelen bazı tepkiler:

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
21°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?