Belgesel sanatçısı Kızıl, Rabia Naz komisyonu araştırmasında gözaltına alındı

İzmirli video belgesel sanatçısı Kazım Kızıl, Rabia Naz Vatan’ın şüpheli ölümünü araştırmak için kurulan komisyonun çalışmalarını takip ettiği sırada gözaltına alındı.

POLİTİKA 14.11.2019, 09:38 14.11.2019, 13:14
Belgesel sanatçısı Kızıl, Rabia Naz komisyonu araştırmasında gözaltına alındı

İZ GAZETE - Kazım Kızıl, Rabia Naz Vatan'ın ölümünü araştırmak için gittiği Giresun'da gazeteci Canan Coşkun ile birlikte gözaltına alındı.

Coşkun ve Kızıl'ın gözaltı haberini gazeteci Burcu Karakaş sosyal medya hesabından duyurdu. Karakaş konu ile ilgili, “Rabia Naz Vatan’ın şüpheli ölümünü araştırmak için kurulan komisyonun çalışmalarını takip eden arkadaşlarımız gazeteci Canan Coşkun ve belgeselci Kazım Kızıl Giresun’da gözaltına alındı. Giresun’da gözaltına alınan arkadaşlarımız gazeteci Canan Coşkun ve belgesel yönetmeni Kazım Kızıl, yarın savcılığa çıkarılacak. Geceyi gözaltında geçirecekler” açıklamasında bulundu.

Araştırma Komisyonunda yer alan HDP Milletvekili Filiz Kerestecioğlu da sosyal medya hesabından “Bu şekilde herşeyi daha da karartıyorsunuz! Gazeteci araştırır, sorgular, biat etmez, işini yapar! Derhal serbest bırakılmalılar…#KazımKızıl#CananCoşkun” paylaşımında bulundu.

Yorumlar (1)
Kadiriye Uslu. 11 ay önce
Adaletsiz Ülkemizde.Şüpheli ölümleri araştıranlar gözaltına alınıyorsa batsın bu dünya.Demekki bu ölümde parmağı olan katiller.gazetecileri gözaltına alıyor.Ülkemizi bu duruma getiren Hükümet istifa et.sizi istemiyoruz.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
21°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?