Belediye Başkanı şiddetine maruz kalan Aliağa’lı işçiye bir destek de Menderes'ten

MHP'li Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'ın belediye bünyesinde çalışan Y.N.'ye tokat atmasının yankıları devam ediyor. Belediye Başkanı Serkan Acar'a 3 aydır, maaş alamadığını söylediği için tokat yediğini söyleyen Y.N.'ye destek bir destek de Cumhuriyet Halk Partisi belediye başkan aday adayı Mehmet Gürbüz’den geldi.

POLİTİKA 10.11.2018, 13:36 10.11.2018, 23:30 Tugay Can
Belediye Başkanı şiddetine maruz kalan Aliağa’lı işçiye bir destek de Menderes'ten

Cumhuriyet Halk Partisi Menderes Belediye Başkan aday adayı Mehmet Gürbüz Başkent Sosyal Demokrat Belediyeciliğin önemini vurgulayarak, "Böyle bir hadisenin İzmir gibi bir kentte yaşanması gerçekten çok üzücü, tüm işçilerimizi yaşadıkları hak kayıplarından kurtaracağız." dedi.

Daha önce İstanbul’da da böyle bir hadisenin yaşandığını, işçiye tokat atma görüntülerinin tüm Türkiye’de yankılandığını söyleyen Gürbüz, "Aynı hadisenin İzmir gibi demokrat bir kentte yaşanmış olmasından çok üzgün olduğunu ifade etti. Ayrıca Gürbüz; emeği ile hayatını idame eden işçi kardeşlerimizin en rahat çalışabileceği, tüm haklarını alabildikleri Sosyal Demokrat Belediyeciliği Menderese yeniden getireceğiz. Aliağa’da Belediye Başkanı ve şoförü tarafından şiddete maruz kalan işçi kardeşimize Menderes’ten geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz." diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner96
27°
açık
Günün Anketi Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü