Bayraklı haberlerimiz nedeniyle ifade vermeye çağrıldık

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Ümit Kartal ve muhabirimiz Tugay Can, Vahap Yılmaz'ın şikayeti üzerine Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne ifade vermeye çağrıldılar.

POLİTİKA 02.02.2019, 12:43 02.02.2019, 13:37
Bayraklı haberlerimiz nedeniyle ifade vermeye çağrıldık

İZ GAZETE - Gazetemizin Bayraklı Belediye Başkan aday adayı Vahap Yılmaz hakkında rüşvet iddialarını gündeme taşımış, ayrıca AKP Karşıyaka İlçe Başkanlığı'ndan aldığı plaketi yayınlanmıştı. Öte yandan Yılmaz'ın kişisel banka hesabından AKP Karşıyaka İlçe Başkanlığı'na 25 bin lira bağışladığını belgeleriyle ortaya çıkarmıştı. Vahap Yılmaz’ın gazetemiz hakkında yaptığı şikayet üzerine İzmir Güvenlik Şube Müdürlüğü, genel yayın yönetmenimiz Kartal’ı ve muhabirimiz Can’ı ifadeye çağırdı.

'GERİ ADIM ATACAĞIMIZI SANANLAR...'

Polis ifadesine çağrılmaları hakkında konuşan gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Ümit Kartal ise yaptığı açıklamada "Karşılaştığımız şey, gazetecilik mesleği bakımından çok klasik. Güç odakları, siyaseti de kullanarak zenginliklerine zenginlik katma peşinde olurlar. Milyonlarca vatandaş, siyasi partilerden kendi sorunlarının çözümü için beklenti içindeyken, özellikle seçim dönemlerinde ekonomik gücünü siyaseti yönlendirmek için kullanan çevreler çıkıyor. Yaptığımız haberler bunun basit bir örneğinin teşhiridir. Hakkımızda şikayetçi olunması da haklı olduğumuzu, teşhir edebildiğimizi ve rahatsız ettiğimizi gösteriyor. Bundan önce de baskılarla, mahkemelerle karşılaştık. Bundan sonra da belli ki karşılaşacağız. Çünkü biz gazetecilik ilklerine bağlı kalarak halkın haber alma hakkı için çabalamaya devam edeceğiz. Geri adım atacağımızı  sananlar yanıldıklarını kısa süre sonra anlayacaklar." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (2)
Cihan 2 yıl önce
Sizin yaptığınız şey gazetecilik değil birilerinin siparişi üzerine şaibe ile sonuç almaya çalışmak. Keşke yüzlerce vahap yılmaz olsa da akp yi maddi olarak bağımlı hale getirse. Ayrıca vahap yılmaz siyaset ile olsa olsa para harcar. İhtiyacı yoktur çünkü toktur
Cİhan 2 yıl önce
Ne oldu bizim yorum uçmuş. Gazeteci eleştiriyi sunar kararı okuyucu verir. Keşke 100 lerce vahap yılmaz olsa da akp onların eline baksa
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?