Bayır: Parçalanma başladı, Tayyip’te gidecek

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Atatürkçü Düşünce Derneği Buca Şubesinin düzenlediği, ‘’Birlik ve Beraberlik’’ kahvaltısına katıldı.

POLİTİKA 21.10.2017, 15:55
Bayır: Parçalanma başladı, Tayyip’te gidecek

Kahvaltıda konuşma yapan Bayır’ın hedefinde iktidar vardı. Cumhuriyet ve değerlerinin yok edilmeye çalışıldığını ifade eden Bayır, bu durumdan kurtulmak için, Atatürk ve Cumhuriyet sevdalılarının ortak hareket etmesi gerektiğini söyledi. Bayır, ‘’AKP iktidarları döneminde, Mustafa Kemal Atatürk’ün çizgisindeki kazanımlarımızın büyük bir bölümünü elimizden almaya başladılar. İleride bunların geriye dönük, yeniden kazanımı için hep birlikte hareket etmeliyiz. Kimseyi ötekileştirmeden ayrıştırmadan; din, dil, ırk ayrımı yapmadan, kol kola girip 2019’da sandıkta bütünleşmeyi sağlamalı ve AKP’yi alaşağı etmeliyiz. Buna mecburuz. Neden mecburuz? Gençlerimiz için, çocuklarımız için, torunlarımız için mecburuz. Bütün gayretimiz ve çalışmamız geleceğimiz, onurumuz, çocuklarımız torunlarımız için olmalı. Mustafa Kemal Atatürk değerlerinde yetişmeleri, eğitim almaları için, bu kazanımları sağlamak zorundayız. Aksi takdirde her şeyi göze almış bir iktidar, her istediğini yapmaya çalışmaktan çekinmeyecektir.’’ Dedi.

SIRA MİLLETVEKİLLERİNE GELECEK

AKP’nin kendi içinde parçalanmaya başladığını belirterek, son kullanma tarihinin dolduğunu da ifade eden Bayır, ‘’Hiçbir siyası parti bu kadar uzun bir süre Türkiye’de iktidar kalmadı. Bu ülke kimleri görmedi ki? Demirel, Özal, Çiller geldi, gitti. AKP’nin de bana göre son kullanım tarihi 2019’da sona erecek. Çünkü parçalanma başladı. Tayyip’te gidecek.’’ Dedi. Fetö üzerinden AKP’ye eleştirilerine devam eden Bayır, ‘’Şunu bilmenizi istiyorum. 2019 da en büyük zararı da kendileri görecekler. İşte bu istifa ettirilen Belediye Başkanlarıyla, AKP içinde parçalanma başladı. Sıra milletvekillerine gelecek. ‘Fetö’cü, Bylock’cu’ diye. Birisinin ülkeye dönmesi için, ‘’Bu özlem bitsin, gel artık’’ şeklinde yalvardıkları günlerden, ‘’Ne istedin de vermedik ‘’ biçimindeki sitem dolu sözlerine, daha sonra da, Fetö için, ‘’Eli kanlı terör Örgütü’’ denildiği günlere gelindi. O zaman adı, Fethullah Gülen Efendi idi, sonra adı, ‘Fetö’ oldu. Bunu topluma unutturmamak lazım, Fethullah Gülen Efendi’niz, ne oldu da ‘Fetö’ oldu? Niye o durumdan bu duruma gelindi. Siz bunlarla ortak değil miydiniz? Kol kola değil miydiniz? Bütün bunları birlikte yapmadınız mı? Bunların hesabını sormak lazım.’’ dedi.

HER BİRİMİZ ETRAFIMIZI AYDINLATMAK ZORUNDAYIZ

Ülkemizde yandaş medya gerçeği olduğunu ifade ederek, gerçeklerin topluma gösterilmesinden kaçınıldığını belirten Bayır, ‘’Çevremizde her arkadaşımız, apartmandaki komşusuna, lokalde ki arkadaşlarına, sohbet ettiği dostlarına, görüştüğü her kişiyle konuşmalı ve her birimiz bir kişiyi aydınlatmalıyız. Bizim onlar gibi televizyonlarımız yok, onlar gibi gazetelerimiz yok, onlar gibi yandaş medyamız yok! Ancak ve ancak siz kalpaklı Atatürkçülerimiz var. Her birimiz, bir televizyon ve gazete gibi, etrafımızı aydınlatmak zorundayız. Lütfen bu görevi unutmayın. ‘’ diyerek sözlerini bitirdi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
26°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?