Bayır'dan MHP'li Osmanağaoğlu'na: Bugüne kadar sessizliğimi korudum...

MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu’nun İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer hakkında kullandığı ifadeler CHP cephesinin tepkisini çekmeye devam ediyor. İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in ardından Milletvekili Tacettin Bayır da yaptığı açıklama ile Osmanağaoğlu’na yanıt verdi.

POLİTİKA 16.07.2021, 15:51 16.07.2021, 15:54
Bayır'dan MHP'li Osmanağaoğlu'na: Bugüne kadar sessizliğimi korudum...

İZ GAZETE - MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e ağır eleştirilerde bulundu. ‘Soyer’in önündeki tek seçenek Yunan vatandaşlığına geçmek ve Atina’dan belediye başkanı seçilmektir, Tunç Soyer adı; rüşvet, usulsüzlük, adam kayırma, torpil gibi hadiselerle gündeme gelmektedir.’ gibi ifadeler kullanan MHP’li vekile bir tepki de CHP’li Tacettin Bayır’dan geldi. Yazılı bir açıklama yapan Tacettin Bayır, ‘’Sayın Osmanağaoğlu, İzmirliler bu tür üslupları kabul etmezler ve benimsemezler. 20 senedir bu söylemleriniz tutmadı, şimdide, tutmaz. Size bu söylemlerinin tutacağını kim söyledi ise, o aklı aldığınız yerle bir an önce irtibatınızı kesmenizi öneririm.’ ifadelerini kullandı.

SİYASİ ÜSLUP BU KADAR YERLERDE SÜRÜNMEMİŞTİ!

Tacettin Bayır’ın açıklamaları şöyle;

Sayın Tamer Osmanağaoğlu;

İzmir’de siyasi üslup hiç bu kadar yerlerde sürünmemişti. Köklü bir geçmişe sahip olan MHP’nin, 20 sene içinde İzmir’de oy oranında nasıl eridiğini göremeyip, ‘’Acaba biz ne hata yapıyoruz’’ demek yerine hem İl Başkanınız hem de kendiniz, Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer ile ilgili olarak bir takım yakışıksız ifadeler kullanmaktasınız. Çünkü sanıyorsunuz ki, bu ağır ithamları, ne kadar fazla kullanırsanız; partinizin, İzmir’de o kadar oy kazanacağı düşüncesi içerisindesiniz. Her seçimde biraz daha fazla eriyen ve zayıflayan MHP’nin İzmir Milletvekili Sayın Osmanağaoğlu’na; 2002’den bu yana, İzmir’de MHP’nin yerel ve genel seçimlerde aldığı oylara bakmasını ve bunun üzerine kafa yormasını tavsiye ederim.

BU SÖYLEMLER TUTMAZ!

Sayın Osmanağaoğlu, İzmirliler bu tür üslupları kabul etmezler ve benimsemezler. 20 senedir bu söylemleriniz tutmadı, şimdi de, tutmaz. Size bu söylemlerinin tutacağını kim söyledi ise, o aklı aldığınız yerle bir an önce irtibatınızı kesmenizi öneririm.

Yerel seçimlerde; İstanbul, Ankara, Antalya, Adana ve Mersin gibi büyük illeri almamış olmamızdan dolayı, Cumhur İttifakı olarak büyük bir rahatsızlık duyduğunuzun farkındayız. Bu başarısızlığınızı örtmek için de, bu tür saygıyı aşan ve etik olmayan ifadeler kullanmaktasınız. Yapılan olumlu icraatları görmeyip, yapılan işleri kendinize göre olumsuza çevirip, son derece kötü bir üslupla seçilmiş bir belediye başkanına saldırmak, kabul edemeyeceğimiz bir durumdur.

BUGÜNE KADAR SESSİZLİĞİMİ KORUDUM!

Kabul ediyorum. Bu zamana kadar, yaptığınız mesnetsiz açıklamalar karşısında, İzmir halkından %6.3 civarında oy alan bir siyasi parti temsilcisine bu oyu verenlere gösterdiğimiz saygıdan dolayı, bugüne kadar sessizliğimizi korudum hatta biraz alttan aldım. Ancak bu demek değildir ki; Sayın Soyer’e ağır ithamda bulunacaksınız ve biz bu söylemler karşısında sessiz kalacağız. Aldığınız oyun 8 kat fazlasını almış bir belediye başkanına hakaret edeceğinize, küçük ortağı olduğunuz iktidarın ülkemizi getirdiği duruma kafa yorun! Biraz vicdan sahibi iseniz tabi ki…

Sayın MHP İzmir Milletvekili, ayrıca; işsizlik, hayat pahalılığı, elektriğe ve doğalgaza yapılan %15’lik zamlar karşısında emekliye veren zamları, gerçekleştirilen liyakatsiz atamalar, Atatürk düşmanlarının devlet kurumlarına yerleştirilmesi, 4- 5 yerden maaş alan bulunmaz Hint kumaşı olan kişiler için kısacası; emeklinin, işçinin, çiftçinin, öğrencinin esnafın sorunları olan Türkiye gerçekleri ilgili konular hakkındaki, düşüncelerinizi de keşke biraz dile getirebilseydiniz. İşte belki o zaman; halkı anlayıp, kısır siyaset anlayışınızdan kurtulabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner218
Günün Karikatürü Tümü
banner96
26°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?