Bayır'dan AKP'li Sofuoğlu'na: 'Kendini senatör sanan...'

CHP İzmir milletvekili Tacettin Bayır, AKP'li Kenan Sofuoğlu'nun 'Emirerlerim' başlığı ile yaptığı paylaşıma tepki gösterdi. Bayır, Sofuoğlu için "Hata sende değil, hata, danışmanlarımızın bu denli itibarsızlaştırılmasına izin veren sistemde." ifadelerini kullandı.

POLİTİKA 28.12.2018, 16:04

İZ GAZETE - Cumhuriyet Halk Partisi İzmir milletvekili Tacettin Bayır,  AKP'li Kenan Sofuoğlu'nun 'Emirerlerim' başlığı ile yaptığı paylaşıma tepki gösterdi. Bayır katıldığı canlı yayın programında, şu ifadeleri kullandı;

"Sayın Senatör Kenan Sofuoğlu,Ülke yönetiminde, TBMM’de yasa çıkarıcı milletvekilleri olarak, danıştığımız, araştırma yapmasını istediğimiz, mesai kavramı bilmeyen,  kıdem tazminatı olmayan, maaşının % 45’i kesilen, birlikte çalıştığı vekilin iki dudağından çıkacak kelime ile işsiz kalma riski taşıyan, ekip arkadaşımız olan Danışmanlarımıza, ‘’Emireri’’ demenizi kınıyorum.
Ayrıca senatör(?) olmandan kaynaklıyor olsa gerek, Gazi Mecliste kamu malı olan masanın üstüne ayaklarını koyarak, son model cep telefonunla bu durumu büyük bir keyifle şahsi sayfanda paylaşmışsın. 
Kendini senatör sanan, milletvekili; yazdığım içerikten birşeyler anlayacağını umuyor, ve açıkça ifade ediyorum ki; hata sende değil, hata, danışmanlarımızın bu denli itibarsızlaştırılmasına izin veren sistemde."

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?