Batur: 'Kurultay tartışmaları zaman ve enerji kaybına yol açar'

Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur 24 Haziran seçimlerinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi içinde başlayan Kurultay tartışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

POLİTİKA 04.07.2018, 17:06 04.07.2018, 17:18
Batur: 'Kurultay tartışmaları zaman ve enerji kaybına yol açar'

Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur kurultay tartışmalarının zamanlamasının yanlış olduğunu söyledi. Batur, “24 Haziran seçimlerinden sonra partimizde başlayan olağanüstü kurultay tartışmaları;hem partimiz,hem de ülkemiz açısından son derece önemli olan yerel seçim öncesi; partimize katkı yerine; enerji kaybı ve ayrışma getireceği açık olup, zamanlaması doğru değildir” dedi.
İKTİDAR; YEREL SEÇİM BAŞARISINDAN GEÇER

Kemal Kılıçdaroğlu'nun hamleleri ile iktidarın meclis çoğunluğunu kaybettiğinin altını çizen Batur, "24 Haziran seçimlerinde gerek Sayın Muharrem İnce’nin performansı ;gerekse Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ülke ve siyasi tarihimize demokrasi dersi veren hamleleri; ve de siyasi tercihleriyle iktidarın Meclis’te tek başına çoğunluk sağlamasının önüne geçilmiştir. Kasım ayında olası erken yerel seçim tartışmalarının yapıldığı bugünlerde; partimizin olağanüstü kurultaya götürülmesinin, zaman ve enerji kaybına yol açacağı açıktır. İktidar; yerel seçim başarısından geçmektedir. Bugün partililerimiz olağanüstü Kurultay hesapları içinde olmak yerine ; tek bir vücut halinde; Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu  liderliğinde başarıya kilitlenmelidir" diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner96
banner178
14°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?