Başkan İnce’den Kooperatiflere tam destek

Güzelbahçe Belediye Başkan Adayı Mustafa İnce köy statüsünden çıkartılıp mahalleye dönüştürülen Güzelbahçe köylerini ziyaret etti.

POLİTİKA 29.03.2019, 09:13
Başkan İnce’den Kooperatiflere tam destek

Seçim çalışmalarına köy statüsünden çıkartılıp mahallelere çevirilen Payamlı ve Küçükkaya köylerini CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen, meclis üyesi adayları ve partililerle birlikte ziyaret eden CHP Güzelbahçe Belediye Başkan adayı Mustafa İnce köylülerle bir araya geldi, sohbet etti isteklerini dinledi. Başkan Mustafa İnce sokakta misket oynayan çocuklarla bir süre misket oynadı.

"KÖYLÜ ESKİSİ GİBİ ÜRETECEK"

Köylüye gereken desteği her zaman verdiklerini söyleyen Başkan İnce, “Mahalle olmakla, köy olmak arasında kıyas kabul etmeyecek kadar önemli farklılıklar vardır. En önemlisi köy, tüzelkişiliğe sahip en küçük mahalli idaredir. Köyleri mahalleye dönüştürerek sorunları çözemezsiniz aksine daha da büyütürsünüz. Bizim 3 köyümüz var ve ilçemize yaptığımız hizmetlerin aynısını köylerimize de yapıyoruz. Köylerimizin üretebilmeleri için destek çıkılması gerekmektedir. Biz bu desteği yeni dönemde tekrar seçilirsek devam edeceğiz. Payamlı-Küçükkaya Kalkınma Kooperatifi’ne 500 adet gezen tavuk, 100 tane damızlık koyun vereceğiz. Ayrıca köylümüz ürünlerini hem tanıtıp hem de satmaları için yazın açtığımız gece pazarında yer vereceğiz. Orda ürünlerini rahatça satabilecekler. Payamlı köyümüzde 7.’sini yapacağımız ‘Payamlı Bardacık Festivali’ni 3 güne çıkartacağız. Küçükkaya köyümüzde ‘Zeytin Şenliği’ni daha da büyüterek devam edeceğiz. Kooperatifçiliği destekleyeceğiz, yaygınlaştıracağız ve böylece köylümüzü kooperatifler aracılığıyla üretimini büyüteceğiz. İzmir Büyükşehir Belediyemizin de öncülüğünü yaptığı kırsal kalkınmaya desteği sürdüreceğiz. Üretmeden büyüme olmaz, büyümeden de gelişme olmaz. O yüzden üretime destek olacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de değdi gibi ‘Köylü milletin efendisidir’ köylüye o statüsünü tekrardan geri vereceğiz” dedi. Belediye Meclis üyeleri de Payamlı-Küçükkaya Kalkınma Kooperatifine üye olup destek sözü verdiler.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
20°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?