Barış talebine ceza verilemez!

İzmir Tabip Odası ile birlikte İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri adına SES İzmir Şubesi (SES) “Savaş bir halk sağlığı sorunudur” dedikleri için ceza alan doktorlara destek amacıyla yarın bir basın açıklaması gerçekleştirecek.

POLİTİKA 03.05.2019, 18:44
Barış talebine ceza verilemez!

TSK'nin Afrin'e yönelik ‘Zeytin Dalı Operasyonu’ sırasında, “Savaş bir halk sağlığı sorunudur” başlıklı bildiri yayınlayan ve bu sebeple "terör örgütü propagandası yapmak", "halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek" suçlamalarıyla haklarında dava açılan 11 Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyesi doktorlar yargılandıkları davada ayrı ayrı ikişer kez 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İzmir Tabip Odası ile birlikte İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri adına Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) İzmir Şubesi yarın saat 12:30’da Konak Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde bir basın açıklaması gerçekleştirecek. Basın davetindeki ifadeler şu şekilde:

Bugün Ankara’da yapılan duruşmada, Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi, “ Savaş bir halk sağlığı sorunudur” dedikleri için Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi üyeleri hakkında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan ayrı ayrı ikişer kez 10 ay hapis cezası ile cezalandırılmalarına karar verdi.

Ayrıca Dr. Hande Arpat’ın 1 yıl 6 ay 22 gün hapis ceası ile cezalandırılmasına karar verdi.

Hukuken, aklen, vicdanen kabul edilmesi mümkün olmayan bu kararı kabul etmiyoruz.

Yarın 12:30 da Konak Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde yapılacak basın açıklaması ile bir kez daha haykıracağız.

TTB YALNIZ DEĞİLDİR. SAVAŞ BİR HALK SAĞLIĞI SORUNUDUR.

Yorumlar (0)
banner96
banner177
açık
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?