Balçova adayı Çalkaya’dan anlamlı çağrı

CHP Balçova Belediye Başkan Adayı Fatma Çalkaya, İzmirli gönüllülerin kurduğu İzmir Hasta Çocuk evini ziyaret etti. Çalkaya, tedavi amacıyla İzmir’e gelen çocuklara ve ailelere herkesin destek olmasını istedi.

POLİTİKA 25.03.2019, 11:23
Balçova adayı Çalkaya’dan anlamlı çağrı

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen hasta çocuklar ve ailelere destek vermek için kurulan İzmir Hasta Çocuk Evi Derneği, kentin değişik noktalarındaki 14 ev ile tedavi için İzmir’e gelen ailelere geçici yuva oluyor. Derneğin Balçova’daki evine giderek çocukları ve aileleri ziyaret eden CHP Balçova Belediye Başkan Adayı Fatma Çalkaya, özellikle sağlıkla ilgili kurulmuş sosyal sorumluluk derneklerine herkesin yardımcı olmasını ve destek vermesini istedi.

Lösemi ve benzer zorlu hastalıklar nedeniyle İzmir’deki hastanelere gelen ancak burada barınma sorunu ile karşılaşan ailelerin desteğe ihtiyacı olduğunu ifade eden Fatma Çalkaya “Balçova’da bu şekilde iki ayrı derneğimizin evi var. Koca yürekli gönüllülerimiz ve belediyemizin desteği ile yemek, ısınma, ulaşım gibi ihtiyaçları karşılanıyor. Biz Balçova’da bu desteğin daha kurumsal ve daha büyük olması için çalışmalar yapacağız.

Özellikle Lösemi hastalığının en iyi ilacının umut ve mutluluk olduğunu ifade eden Fatma Çalkaya “Sağlık alanındaki yetersizlikler nedeniyle ailelerimiz çok zorluk çekiyor. Çocuklarımızın ve alilerinin bu mücadelesinde onlara destek olmak hepimizin birincil görevi olmalı. Onların moral ve motivasyonlarını canlı tutmaları destek olan insanları da olumlu bir şekilde etkileyecektir. İzmir’in vereceği destek ile tüm Türkiye’ye öncülük edeceğine inanıyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
21°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
Erken seçim mi, yoksa 2023 mü?