Aytun Çıray: Ekonomi berbat durumda ise sorumlusu Erdoğan'dır, Berat Albayrak sadece paratoner!

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray yükselen döviz kurları ve Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik duruma dair açıklamalarda bulundu. Çıray, yaptığı açıklamada, ‘’ Türkiye'de ekonomi ve dış politika berbat durumda ise tek sorumlu Başkan Sn. Erdoğan'dır, döviz krizinden Sn. Berat Albayrak ne sorumlu ne de muhatap değildir. O sadece Sn Erdoğan'ı koruyan bir paratonerden ibarettir.’’ sözlerini kullandı.

POLİTİKA 13.08.2020, 10:08 13.08.2020, 10:18
Aytun Çıray: Ekonomi berbat durumda ise sorumlusu Erdoğan'dır, Berat Albayrak sadece paratoner!

İZGAZETE - İYİ Parti İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, tarihi seviyelere kadar yükselen döviz kurları ve Koronavirüs nedeniyle Türkiye’de yaşanan ekonomik krize dair sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. ‘’ Türkiye'de ekonomi ve dış politika berbat durumda ise... Döviz krizi/devalüâsyon varsa.. Yeni rejimin gereği tek sorumlu Başkan Sn. Erdoğan'dır’’ diyen Çıray, Hazina ve Maliye Bakanı Berat Albayrak için ‘ O sadece Sn Erdoğan'ı koruyan bir paratonerden ibarettir.’’ sözlerini kullandı.

Çıray’ın sözleri şöyle;  Türkiye'de ekonomi ve dış politika berbat durumda ise... Döviz krizi/devalüâsyon varsa.. Yeni rejimin gereği tek sorumlu Başkan Sn Erdoğan'dır. Yani döviz krizinden Sn Berat Albayrak ne sorumlu ne de muhatap değildir. O sadece Sn Erdoğan'ı koruyan bir paratönerden ibarettir.

CNN Türk’te gazeteci Ahmet Hakan’ın sorularını yanıtlayan Berat Albayrak, Hakan’ın "Dolar yükselince telaşlanıyorum, kur yükselince telaşlanıyorum, 'eyvah' diyorum her şey pahalanacak, ülkemizin ekonomisi kötüye gidecek. Endişelenmeli miyiz?" sorusuna "Birincisi şunu sorayım size, dolarla mı maaş alıyorsunuz, dolar borcunuz mu var, dolarla bir işiniz var mı" sözleriyle cevap vermiş ve büyük tepki toplamıştı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
16°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?