Aynı olay, farklı yanıt! Yunanistan için hazır olan uçaklar İzmir'e neden yok?

Orman Bakanı Pakdemirli yangın söndürme uçaklarının kullanılmamasıyla ilgili skandal bir açıklama yaptı. Oysaki geçen yıl, komşu ülkede yaşanan yangın sırasında farklı sözler sarfetmişti.

POLİTİKA 21.08.2019, 12:12
Aynı olay, farklı yanıt! Yunanistan için hazır olan uçaklar İzmir'e neden yok?

İZ GAZETE- İzmir'in dört bir yanında günlerce süren yangın kontrol altına alınmaya başlarken, Tarım ve Orman Bakanını Bekir Pakdemirli'nin yangın söndürme uçakları için sarf ettiği skandal sözler, bakanın geçen yıl Yunanistan'da yaşanan büyük yangın için yaptığı açıklamaları hatırlattı.

Bakan Pakdemirli geçtiğimiz yıl Yunanistan'da yaşanan orman yangınlarında komşu ülkeye destek mesajı vermiş "Uçaklarımız ve helikopterlerimiz Yunanistan'a hareket etmek için hazır. Talep gelmesi halinde 45 dakika mesafedeyiz. Anında müdahaleye hazırız" açıklaması yapmıştı.

Pakdemirli, İzmir'de uzun süredir devam eden yangında, THK’ye ait yangın söndürme uçaklarının neden kullanılmadığı sorusuna ise "3 tane uçağın motoru arızalı şekilde duruyor, 3 tanesi de yağ akıtıyor. Çalıştırabilen varsa buyursun gelsin." cevabını vermesi eski açıklamalarını akıllara getirdi.

Yorumlar (0)
banner96
banner178
13°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?