Av. Cemal Mehmethanoğlu’ndan Cem Evi’ne Anlamlı Ziyaret

CHP Bayraklı Belediye Başkan Aday Adayı Av. Cemal Mehmethanoğlu ve ekip arkadaşları, Yamanlar Mahallesi'ndeki, İzmir Alevi Kültür Derneği ve Cem Evi’ne, çalışma arkadaşlarının katılımıyla anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi.

POLİTİKA 01.12.2018, 10:59 01.12.2018, 11:11
Av. Cemal Mehmethanoğlu’ndan Cem Evi’ne Anlamlı Ziyaret

Dernek başkanı Mehmet Bozkurt ve Yönetim Kurulu Üyelerince çok sıcak karşılanan bu ziyaret, neşeli ve dostça geçen sohbetlerle yaklaşık bir buçuk saat sürdü. Yaklaşan yerel seçimlerle ilgili projelerini anlatan Mehmethanoğlu, özellikle kadınlarla ilgili ve Bayraklı’nın bilim kenti olmasına yönelik projelerinin büyük ilgiyle karşılandığını, bu projeler ve diğer projelerin hayata geçirilmesi konusunda destek sözü aldıklarını belirtti.

Yamanlar Mahallesi ve İzmir Alevi Kültür Derneği ve Cem Evi’nin yaşadığı sıkıntılar hakkında, dernek başkanı Mehmet Bozkurt ve çalışma arkadaşlarından bilgiler alan Mehmethanoğlu, tüm dinlere, dillere, inanç sistemlerine eşit mesafede olduklarını, bu durumun hem demokrasinin gelişip yerleşmesinin, hem de insan haklarının ve hukukun gereği olduğunu, bundan böyle de tüm farklılıkları, düşünsel ve yaşamsal zenginliğin temel göstergesi olarak değerlendirmeye devam edeceklerini söyledi. Kurumları ve şahısları adına hiç kimseden hiçbir talepleri olmadığını söyleyen Mehmet Bozkurt ise, tek temennilerinin, siyasetçilerin inanç sistemlerine müdahil olmaya çalışmaktan vazgeçmeleri olduğunu, bunun, sadece kendilerinin değil, tüm inanç topluluklarının gereksinimi olduğunu belirtti.

Oldukça sıcak, bir o kadar da verimli geçen görüşme, bu görüşmelerin daha sık ve dayanışmaya yönelik sürmesi dilekleriyle sona erdi.

Yorumlar (3)
Mesut Yücel 2 yıl önce
Açıklamaları gerçekten çok hoşuma gitti özellikle de inanç kısmındaki hoş görüsünü tebrik etmek lazım. Bayraklı'da yaşayan biri olarak umarım Cemal Mehmethanoğlu seçilir
Hayrettin Koçyiğiy 2 yıl önce
İsabetli bir ziyaret olmuş.Toplumun her kesimi ile özellikle STK lar ile irtibatlı olunmalı. Başarılar diliyorum
Teyfe 2 yıl önce
UĞURLAR CEMAL BEY.SİZ SİZİ destekleyir başatılar dileyirik
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
13°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208