Ankara'da Urla zirvesi! Salıcı ne mesaj verdi?

CHP Urla İlçe Başkanı Özbadur, Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Salıcı ile görüştü. Görüşmede Urla özelindeki önemli konular masaya yatırıldı. 

POLİTİKA 21.01.2021, 14:18 21.01.2021, 14:22
Ankara'da Urla zirvesi! Salıcı ne mesaj verdi?

Gizem TABAN/İZGAZETE- Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) Urla cephesinde kritik bir gelişme yaşandı.  CHP Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur, İzmir Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi Ertan Certel ve bazı ilçe yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Ankara’ya çıkarma yaptı. Özbadur, Certel ve bazı ilçe yöneticileri CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ile kritik bir görüşme gerçekleştirdi. Bir saat süren görüşmede ağırlıklı olarak; FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla tutuklanarak cezaevine konulan ardından 6 yıl 3 ay hapis cezası alarak tahliye edilen Urla Belediyesi eski Başkanı CHP’li Burak Oğuz’un hukuki süreci, Urla Kaymakamı Önder Can’ın görevden alınması ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde tartışma yaratan Urla’da yapılması planlanan akaryakıt istasyonu konuları masaya yatırıldı. 

KRİTİK KONULAR MASADA
Urla İlçe Başkanı Özbadur’un Genel Başkan Yardımcısı Salıcı’ya Burak Oğuz’un hukuki süreciyle ilgili bilgilendirmede bulunduğu, Kaymakam Önder Can’ın görevden alınmasına ilişkin bir rapor sunduğu, Önder Can’ın ardından Urla Kaymakamı olarak atanan Murtaza Dayanç hakkında bilgi verdiği, tartışmalı akaryakıt istasyonu konusu ve ilçe örgütü çalışmalarına yönelik de bilgilendirmede bulunduğu öğrenildi. Salıcı’nın ise ‘Tartışmalara takılı kalmayın, görevinizi yapmaya çalışmaya devam edin’ minvalinde konuşarak destek mesajı verdiği aktarıldı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
12°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?