Altıok'tan Cumhurbaşkanı'na TANSAŞ tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, "Pazardaki fiyatlar için gerekirse ayar çekeceğiz. Belediyelerimiz vasıtasıyla tanzim satış yapabiliriz" açıklamasının ardından CHP eski İzmir Milletvekili Zeynep Altıok duruma tepki gösterdi.

POLİTİKA 10.02.2019, 15:17 Asya
Altıok'tan Cumhurbaşkanı'na TANSAŞ tepkisi

İZ GAZETE - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sebze meyve satışlarındaki pahalılık sonrası 'ilk kez' olacak dediği tanzim satış açıklaması sonrası Ankara Büyükşehir Belediyesi 30 bölgede tanzim satış çadırları kurmaya başladı. İlki Sihhiye’de bulunan Abdi İpekçi Parkı girişine kurulan 2 çadırda sadece sebze satışı yapılacağı duyuruldu. 

Erdoğan tarafından ilk kez olduğu iddia edilen tanzim satış çadırlarıyla ilgili Zeynep Altıok bir açıklama yaptı. Altıok, ilk tanzim satışının İzmir'de CHP'li İhsan Alyanak tarafından halka sunulduğunu açıkladı. 

Altıok konuyla ilgili "İlk tanzim satış (TANSAŞ)1973'de İzmir'de açıldı. CHP'li İhsan Alyanak'ın vatandaş daha ucuz et, sebze, meyve, kömür alsın diye uyguladığı 'halkçı' bir projeydi. 46 yıl sonra bunu yeni bir şey gibi açıklıyorlar. Halkla hiç bir bağları kalmadığı ve yeni bir proje üretemediklerri için geçmişte CHP ne yapmış ona bakıyorlar!"

Yorumlar (0)
banner96
33°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü