AKP’nin ‘Seçim iptal’ oldu paylaşımına CHP’li Yücel’den jet yanıt: ‘Seçim yasaya uygun ve şeffaf bir şekilde yapıldı, tereddüt yok’

Menemen Belediyesi başkanvekili seçiminin kazananı CHP’li Deniz Karakurt olurken, AKP’li Meclis Üyesi Hanifi Can’ın sosyal medyasında ‘Seçim iptal oldu’ paylaşımı yapması dikkat çekti. Konuya ilişkin açıklama yapan CHP İl Başkanı Yücel, “Öyle bir şey yok. Seçim yasaya uygun ve şeffaf bir şekilde gerçekleşti. Hiçbir tereddüt yok” dedi.

POLİTİKA 01.12.2020, 20:53 02.12.2020, 00:14
AKP’nin ‘Seçim iptal’ oldu paylaşımına CHP’li Yücel’den jet yanıt: ‘Seçim yasaya uygun ve şeffaf bir şekilde yapıldı, tereddüt yok’

GİZEM TABAN/İZ GAZETE- Menemen Belediyesi’ndeki yolsuzluk iddiaları üzerine tutuklanarak cezaevine gönderilen ve İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un yerine geçecek isim belli oldu. Menemen Belediye Meclisi bugün yapılan seçimde başkanvekilini seçti. 15 CHP’li, 10 AKP’li, 3 İYİ Partili, 2 MHP’li ve 1 bağımsız üyenin bulunduğu Menemen Belediye Meclisinde başkanvekili seçimi gizli oylamayla yapıldı. CHP’nin adayı Deniz Karakurt olurken, AKP’nin adayı Aydın Pehlivan oldu. Dört turda gerçekleşen seçimin son turunda CHP’li Karakurt ve AKP’li Pehlivan’ın eşit oy alması üzerine kura çekimi yapıldı. Kura çekiminde kazanan CHP’li Karakurt Menemen Belediyesi Başkanvekili oldu.

Seçim sonrasında Menemen Belediyesi AKP Meclis Üyesi Hanifi Can’ın sosyal medyasında ‘Seçim iptal oldu’ paylaşımı yapması dikkat çekerken konuya ilişkin İz Gazete’ye açıklamalarda bulunan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, “Öyle bir şey yok. Hiçbir sorun yok. Seçim yasaya uygun ve şeffaf bir şekilde gerçekleşti. Hiçbir tereddüt yok” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?