AKP'li başkandan 'Halk Arenası'na veto

Uğur Dündar’ın hazırlayıp sunduğu Halk Arenası programına AKP’li Selçuk Belediyesi’nden veto geldi. CHP İlçe Başkanlığı’nın Selçuk Belediyesi’nden kiraladığı, daha sonra AKP’li Zeynel Bakıcı’nın iptal ettirdiği salona, CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel tepki gösterdi.

POLİTİKA 21.04.2016, 20:39 21.04.2016, 20:55
AKP'li başkandan 'Halk Arenası'na veto

Ender Gündüz / İz Gazete - CHP İzmir İl Yönetiminin Tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenlediği ‘Doğuda Sorun, Çözüm Batıda; Terörün Türkiye’deki Tarihsel Süreci’ adlı panelde konuşan CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, kiralanan düğün salonuyla ilgili sözleşmenin imzalandığını, kaymakamlığa başvurulduğunu fakat AKP’li Zeynel Bakıcı’nın üzerinden baskı olduğu ve başka yerde yapılması için ısrarcı olduğunu söyledi.

""Öte yandan programın yapılmama riskine karşılık da CHP Selçuk İlçe Başkanlığı, programın yerini başka yere almak zorunda kaldı. Uğur Dündar da Twitter hesabından konuyla ilgili sert açıklamalarda bulundu. 'Tutuklanacağımızı bilsek de Selçuk'a gideceğiz' diyen Dündar, durumu skandal olarak yorumlayarak, "Sokakta bile olsa Halk Arenası'nı gerçekleştireceğiz" dedi.

""

 

 

 

""

 

 

 

""

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
10°
hafif yağmur
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208