AKP'li Eyce'nin 'festival' açıklamasına CHP'den tepki geldi

CHP’li Karabağlar Meclis Üyelerinden AKP'li Serap Eyce’nin festival açıklamasına tepki geldi

POLİTİKA 08.08.2019, 15:37 08.08.2019, 15:58
AKP'li Eyce'nin 'festival' açıklamasına CHP'den tepki geldi

Karabağlar Belediye Meclisi Kadın- Erkek Eşitliği Komisyonu’nun CHP’li Üyeleri adına bir açıklama yapan Nurdan Şenkal Uçar, AKP’li Serap Eyce’nin “Kadın Emeği Festivali” fikrinin kendisine aitmişçesine açıklama yapmasını eleştirdi.

Uçar, Eyce’nin evde üretim yapan kadınların ürettiklerini satmak için “Kadın Emeği Festivali” gibi bir etkinliği gündeme getirdiği yönündeki açıklamasının doğruyu yansıtmadığını ifade ederek, “Söz konusu festival etkinliği başta CHP Meclis Grubu olmak üzere tüm CHP’li kadınlarımızın ortaya koyduğu bir çabanın ürünüdür” dedi.

Uçar, Karabağlar Belediyesi CHP Meclis Grubu olarak yaklaşık beş buçuk yıldır kadınlara yönelik bir çabanın içinde olduğunu belirterek, “Bunun en yakın tanığı ise Karabağlar’da yaşayan kadınlarımızdır” ifadesini kullandı.

Uçar, “Kadın Emeği Festivali” fikrinin de bu çabanın ürünü olduğunu kaydederek, “Anlaşılan odur ki Sayın Eyce, AKP’nin artık geleneksel hale gelen hazırda olanı tüketme, kısa yoldan ve ucuz siyasi rant devşirme çabası içindedir. Sayın Eyce’nin bu talihsiz ve olumsuz davranışına gereken yanıtı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kadınlarımıza sahip çıkmaya devam ederek vereceğiz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner96
banner178
28°
az bulutlu
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü