AKP Genel Başkanı’ndan Burak Oğuz hatırlatması

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ suçlaması ile tutuklanan Burak Oğuz üzerinden Kemal Kılıçdaroğlu’ya yüklendi.

POLİTİKA 12.02.2020, 14:11
AKP Genel Başkanı’ndan Burak Oğuz hatırlatması

İZ GAZETE - AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “FETÖ’nÜn siyasi ayağını arıyorsanız Recep Tayyip Erdoğan’a bakın” söyleminin ardından AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yanıt verdi.

‘HABERİ YOK’

Erdoğan yanıtında Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz’un FETÖ suçlaması ile tutuklanmasını gündemine taşıdı. Erdoğan, “Madem bu işler soru sorarak oluyor ben de birkaç soru sorayım. FETÖ'nün siyasi ayağı, FETÖ'cülerin devirmeye çalıştığı siyasetçi midir yoksa yükseltmeye çalıştığı siyasetçi midir? FETÖ'nün darbe gecesi öldürmeye çalıştığı siyasetçi midir yoksa yol verdiği siyasetçi midir? 6 tane danışmöanm FETÖ'cü çıktı. Urla belediye başkanı FETÖ'cü çıktı, içeride. Nereye bakarsan bak FETÖ'nün siyasi ayağı Bay Kemal'in yatak odasına girmiş haberi yok. FETÖ'nün siyasi ayağı gerçek yüzü ortaya çıkmadan önce oy verdiği parti midir, FETÖ tehlikesi ayyuka çıktıktan sonra desteklediği parti midir? FETÖ'nün siyasi ayağı montaj ses kayıtlarındaki yalanları siyasete taşıyan değil midir? FETÖ'nün siyasi ayağı FETÖ ile mücadeleye tam destek vermek yerine süreci sulandıran değil midir?" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
banner96
banner178
18°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?