2019 yerel seçim anket sonucunda dikkat çeken oy oranları! İzmir'de hangi parti önde?

Yerel seçim anketleri yapılmaya devam ediyor. Son olarak Avrasya Araştırma 10 büyükşehirde yaptığı anket sonuçlarını yayımladı. Peki İzmir'de hangi parti önde?

POLİTİKA 17.01.2019, 15:04
2019 yerel seçim anket sonucunda dikkat çeken oy oranları! İzmir'de hangi parti önde?

2019 yerel seçim anketleri peş peşe yayımlanmaya devam ediyor. Son olarak Avrasya Araştırma İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa Antalya, Adana, Aydın, Balıkesir, Hatay ve Denizli’de yaptığı yerel seçim anketi sonuçlarını yayınladı. Ankete göre Ankara’da Mansur Yavaş açık ara önde görünürken, İstanbul’da ise başa baş bir tablo göze çarpıyor. Ankette kararsız oyların yüksekliği de dikkat çekiyor.

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, 10 büyükşehir için iki ittifak adaylı (Cumhuriyet İttifakı/Millet İttifakı) seçim durumunda oluşacak oy oranlarıyla ilgili yaptıkları anketin sonuçlarını Twitter hesabından paylaştı. “Değerlendirme yaparken sadece iki aday olması durumunda sorulduğunu, HDP, SP gibi partilerin ve olası bağımsız adayların sonuçları değiştirme ihtimali olduğu unutmayalım” diyen Özkiraz, MHP seçmeninin ittifaka yüzde 40, AK Parti seçmeninin ise yüzde 80 oranında ‘sadık’ olduğu sonucuna ulaştıklarını söyledi.

Avrasya Araştırma’nın 10 kent için ulaştığı sonuçlar ve Özkiraz’ın iller için yaptığı değerlendirmeler neticesinde ortaya çıkan yüzde oranları şöyle:

İşte son sonuçlar:

İstanbul

Binali Yıldırım: 44 / AK Parti Ekrem İmamoğlu 42 / CHP Kararsız 14 (Burada HDP ve SP adayları seçimi belirleyecektir. Her iki partinin iki ittifaktan karşılıklı alacağı oy oranı belirleyici.)

Ankara

Mansur Yavaş: 49 /CHP Mehmet Özhaseki 40 / AK Parti Kararsız: 11

İzmir

CHP adayı: 63 Nihat Zeybekci: 24 Kararsız: 13 (CHP İzmir’de %70 üstü oy ile kazanacak)

Yorumlar (13)
İZMİR EFESİ 8 ay önce
İZMİRE AKPARTİ ŞART ARTIK
YILLARCA İZMİR NELER ÇEKTİ
DEĞİŞİM ŞART
Efe baba 9 ay önce
Bıktık bu chp belediyesinden
Kafkaf 5,35 9 ay önce
Busefer bu adayla CHP ye hayır diyecem
Gülperi 9 ay önce
Oyum tabikide chp.ye
izmir35 9 ay önce
TUNÇ SOYER ✊
MANSUR YAVAŞ ✊
EKREM İMAMOĞLU ✊
Ümit demir 9 ay önce
İzmirli vatandaşlar izmir için oy verin izmir gelişsin artik chple degisecek ise chpye akp ile gelisip degisecek ise akp ye rica ediyorum
ugur eren 8 ay önce
KALEYİ BAŞINIZA YIKMAYA GELİYORUZ
Sahın 9 ay önce
Tunç Soyer mi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner96
banner177
23°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü