2014 yılında Twitter yasağına karşı açıklama yapan Bahçeli'ye eski yol arkadaşından gönderme!

2014 yılında Twitter yasağına karşı açıklama yapan Bahçeli'ye İYİ Parti İzmir Milletvekili Dervişoğlu'ndan göndermeli cevap geldi.

POLİTİKA 02.07.2020, 12:59 02.07.2020, 13:10
2014 yılında Twitter yasağına karşı açıklama yapan Bahçeli'ye eski yol arkadaşından gönderme!

İZGAZETE - Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sosyal medya ile alakalı olarak sarf ettiği ve bir çok tartışmaya sebep olan; "Bu tür ahlaksızlıkların artmasında bu mecraların kontrolsüzlüğünün rolü vardır. Niçin Youtube, niçin Twitter, niçin Netflix gibi sosyal medyalara karşı olduğumuzun ne demek olduğunu anlıyor musunuz? Bu ahlaksızlıkları ortadan kaldırmak için. Bunlar ahlak sahibi değil. Bu millete, ülkeye bu tür mecralar yakışmıyor. Bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz" sözlerinin ardından MHP lideri Devlet Bahçeli de Twitter hesabını askıya aldığını duyurdu.

Bahçeli sosyal medya hesaplarını askıya aldı

Erdoğan'ın açıklamalarının ardından MHP lideri Devlet Bahçeli de Twitter hesabını askıya alma kararı aldı. Bahçeli kararını Twitter üzerinden paylaştığı mesajlar ile duyurdu. MHP lideri mesajında, "Sosyal medyanın temiz kullanımı sağlanasıya, konuyla ilgili kanuni düzenleme TBMM'de yapılasıya kadar şahsen sosyal medya hesaplarımı tümden askıya alıyorum" dedi. Facebook üzerinde de paylaşım yapmayacağını belirtren Bahçeli sosyal medyanın "taşınması imkânsız ağır bir güvenlik sorunu" haline geldiğini savundu.

Bahçeli’nin ardından MHP İzmir vekilleri Tamer Osmanağaoğlu ve Hasan Kalyoncu da Twitter kullanmayacaklarını duyurdu.

İYİ Parti İzmir Milletvekili Musavat Dervişoğlu ise yaşananların ardından Devlet Bahçeli’ye geçmiş dönemde atmış olduğu bir tweet üzerinden yüklendi. 2014 yılında  ‘’Twitter kuşunu kafese koymak, kanatlarını kırmak, sesini kesmek için harekete geçen yasakçı zihniyetin bunları idrak etmesi imkansızdır’ diyen Bahçeli’ye Dervişoğlu ‘’bir zamanlar maziye bak, ne kadar şendik…’ sözleriyle yüklendi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
32°
az bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?