Yıllarca çalıştığı TRT binasına alınmadı

KESK Haber Sen İzmir Şubesi YK üyesi, TRT eski çalışanı TRT İzmir Müdürlüğü binası içerisine alınmadı. Yaşadığı durumun utanç verici olduğunu söyleyen Erdoğan, suç duyurusunda bulunacak

MEDYA 10.07.2019, 14:02
Yıllarca çalıştığı TRT binasına alınmadı

GÖKÇE ADAR - KESK Haber Sen İzmir Şubesi Yürütme Kurulu üyesi olan Binali Erdoğan, 32 yıl emek verdiği TRT binasına giremediğini ifade etti. TRT İzmir Müdürlüğü yetkililerinin kendisini TRT binasının bahçesine dahi almadıklarını söyleyen Erdoğan, bina içerisine ve bahçesine alınmamasın gerekçe olarak sendikal faaliyette bulunmasının gösterildiğini dile getirdi. Erdoğan, “TRT'ye defalarca gittim. TRT'ye girişlerimde şimdiye kadar hiçbir sıkıntı olmamıştı. Fakat bugün geldiğimde idare tarafından içeri alınamayacağım söylendi. Sebebini sordum, 'sendikal faaliyette bulunuyorsunuz' dediler. Bende sendikal faaliyetimi engellediklerini söyledim. Konuya dair suç duyurusunda bulunacağımı ifade ettim. Bina içerisinde yöneticim de dahil olmak üzere arkadaşlarım var. Tutanak tutuyorlar. Savcılığa suç duyurusunda bulunacağız” ifadesini kullandı.

KABUL ETMESİ ZOR

Yaşadığı durumu kendisine sunulan gerekçeden çok, TRT yöneticileri ile arasında bulunan kişisel soruna bağlayan Erdoğan, şöyle devam etti: “32 yıl bu kurumda çalıştım. Bazı muhbirler tarafından şikayet edildiğim için disiplin kurulu tarafından işten atıldım. Önce yürütmeyi durdurma kararı veren mahkeme, daha sonra kararı esastan bozdu ve TRT'e tekrar işe girmem engellendi. Yıllarca emek verdiğim kuruma giremem utanç verici. Ancak bu utanç kuruma ait. Benim içinse kabul etmesi duygusal olarak çok zor bir durum. Yıllarca işim için fedakarlıklar yaptım. Örneğin, çocuğumun doğduğu gün ben işteydim. Eşimin yanına sonradan gidebildim.” Erdoğan, TRT'nin uzun yıllar bünyesinde çalışmış emekçilerini ihtiyaç fazlası olduğu gerekçesi ile işten atmasının basın özgürlüğünün yok sayıldığının bir göstergesi olduğunu söyleyerek, “Basın için kötü bir durum. Basın özgürlüğü diye bir şey kalmadı” dedi.

9 EYLÜL

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
32°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?