Yazarımız Yaşarikiz’e basın ödülü verildi

Doğal ve Kültürel Yaşam Girişimi 2019 Basın Ödülleri verildi. Gazetemiz yazar ve muhabiri Asya Yaşarikiz, ‘Traktörler ile sürüklenen antik miras: Kyme’ haberi ile 2019 Yılı Basın Ödülü’nü aldı.

MEDYA 01.01.2020, 16:09
Yazarımız Yaşarikiz’e basın ödülü verildi

Bu yıl ikincisi düzenlenen Doğal ve Kültürel Yaşam Girişimi 2019 Basın Ödülleri, Karşıyaka’, Sanat Galerisi’nde gerçekleştirildi. Ödül töreninde konuşan Doğal ve Kültürel Yaşam Girişimi Sözcüsü Ahmet Tuncay Karaçorlu “Doğal ve Kültürel Yaşam Girişimi olarak her yıl vermeyi hedeflediğimiz basın ödüllerini vermek üzere buluştuk. Bu ikincisi gerçekleşen ödüllerimizi gelenekselleştirmek istiyoruz. Basın ödüllerinin önemli bir amacı farkındalık alanında bir boyut geliştirmek. Bu haberler duyurulduğu ölçüde farkındalık artıracak. Bu alanda çaba sarf ediyoruz ve çaba sarf eden arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. İz Gazete’nin köşe yazarı, habercisi ve aynı zamanda bir aktivist boyutuyla da örgütlü hayatın içerisinde olan Asya Yaşarikiz’e bir kez daha teşekkür ediyoruz.” dedi.

Asya Yaşarikiz ise ödül için teşekkür ederek “Kentin tarihi ve kültürel mirasının korunması bir İzmirli olarak benim için de çok önemli. Şehrin mirasının korunarak geleceğe taşınmasını umarak haberler yapıyorum. Aynı amaç altında buluşmamızdan dolayı mutluyum.” şeklinde konuştu.

Ödül töreninde İlkses gazetesinden Sultan Gümüş’e ve Alptekin Düven’e de ödül verildi.

Yorumlar (0)
banner96
banner178
19°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?