'Söz konusu kişi, asla saygın mesleğimizin bir temsilcisi olamaz'

İzmir Gazeteciler Cemiyeti yazılı bir basın açıklaması ile medyaya yönelik artan tehdit içerikli hedef gösteren dili kınadığını belirtti. Açıklamada ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Savcıları göreve davet edildi.

MEDYA 03.01.2019, 11:28 03.01.2019, 11:43
'Söz konusu kişi, asla saygın mesleğimizin bir temsilcisi olamaz'

İZ GAZETE - İzmir Gazeteciler Cemiyeti son günlerde medyaya yönelik giderek artan tehdit, soruşturma, hedef gösterme ve çağdaş-laik Türkiye Cumhuriyeti ile asla bağdaşmayan söylemler üzerine yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamada İzmir Gazeteciler Cemiyeti'nin bu tarz söylemlemleri kınıdıkları belirtilirken, Türkiye Cumhuriyeti Savcıları göreve davet edildi.

'ODA TV VE BENZERİ ŞİDDETE MARUZ KALAN TÜM BASIN KURULUŞLARI VE BASIN MENSUPLARININ YANINDAYIZ'

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi;

"Bir din adamı olarak Siirt Müftüsü Ahmet Altıok’un Oda Tv’yi hedef göstererek katliam tehdidinde bulunması kabul edilemez. İzmir Gazeteciler Cemiyeti olarak Oda Tv ve benzeri şantaj-tehdite maruz kalan ve hedef gösterilen tüm basın kuruluşları ve mensuplarının yanındayız. Ayrıca Star Gazetesi Yazarı Yakup Köse’nin evlilik yaşının, dinen baliğ olma yaş aralığına indirilmesini talep eden, aksi takdirde tecavüzcülerin mağdur olduğunu iddia eden, insanlık dışı, laik Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na tümüyle aykırı yazısını bir akıl tutulması olarak nitelendiriyoruz. Söz konusu kişi, asla saygın mesleğimizin bir temsilcisi olamaz." 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
22°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?