Sertel: FETÖ’cüler yaptı demişlerdi. Şimdi kendileri tutukladılar 

Gazeteci Barış Terkoğlu, Hülya Kılınç ve Barış Pehlivan’ ın tutuklanmalarına tepki gösteren CHP'nin gazeteci kökenli İzmir Milletvekili Atilla Sertel, haberin MİT sırrı olmadığının altını çizdi. FETÖ terör örgütü savcılarını hatırlatan Sertel, haksız tutuklamalarla, Türkiye'nin dünyaya rezil edildiğini söyledi.

MEDYA 06.03.2020, 16:24
Sertel: FETÖ’cüler yaptı demişlerdi. Şimdi kendileri tutukladılar 

CENGİZ ALDEMİR / ANKARA - Terör örgütü FETÖ’nün savcılarından olan Zekeriya Öz’ün gazeteceleri aylarca hapiste tuttuğunu hatırlatan Gazeteci Atilla Sertel, Gazeteci Barış Terkoğlu ve Hülya Kılınç’ın tutuklanmasının ardından Oda TV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan’ ın da tutuklanma talebine tepki gösterdi. CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel yaptığı açıklamada,  “Bu arkadaşlarımızın FETÖ savcıları, bugün Türkiye’de bulunmayan ve hain terör örgütünün mensubu olduğ kanıtlanmış Zekeriya Öz tarafından 19 ay cezaevinde tutulması gibi bir gerçek var. FETÖ’cülere yaranmak istiyorlarsa bu arkadaşların cezalandırılması noktasıda ısrarcı olsunlar. Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan ikilisi birlikte cezaevinde kaldı. Barış Terkoğlu’nu tek başına bırakmak istemediler demek ki” yorumunda bulundu.

MİT SIRRI DEĞİL

Libya’da şehit olan olan MİT görevlisinin cenaze törenine ilişkin haberlerin tutuklama gerekçesi olamayacağını belirten Serter açıklamasında, “ Oda TV’ye, gazeteciliğe, gazetecilik yapan kuruluşlara en ağır saldırılardan biri. Bunlar insana ve gazeteciliğe, barışa, kardeşliğe düşmanlar. Zamanında onları biz tutuklamadık,  FETÖ’cüler yaptı demişlerdi. Şimdi kendileri tutukladılar. Bu olayı ilk açıklayan İYİ Parti Milletvekeli. Meclis’te açıklandı. Daha önce gazetelerde yazıldı. Bu olay MİT sırları falan değil. Her ikisi de derhal serbest bırakılmalıdır. Bizi dünyaya rezil ediyorlar."

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
25°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?