İGC’den Mumcu’nun sözleri ile umut mesajı

İzmir Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye basın tarihinin en önemli Gazetecilerinden biri olan Uğur Mumcu’nun katledilişinin 27’nci yılında bir açıklama yayımladı.

MEDYA 24.01.2020, 09:51
İGC’den Mumcu’nun sözleri ile umut mesajı

Arabasının altına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu ölen Araştırmacı Gazeteci Uğur Mumcu katledilişinin 27’nci yılında da unutulmadı. Mumcu’nun hain bir suikaste kurban gittiği söylenen İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC)’nin açıklamasında, ardından peş peşe katliamların da yaşandığı belirtildi. Suikastı planlayanlardan uygulayanlara kadar hiçbir ayrıntının aydınlatılmadığı, faillerin cezasız kaldığı bir 27 yıl geçtiği vurgulandı.

Açıklamada, “Uğur Mumcu’yu saygıyla anarken, umutsuz olmadığımızı, her türlü baskıya, engellemeye rağmen gerçekleri, doğruları yazan gazetecilerin her zaman var olacağını yine onun sözleriyle hatırlatıyoruz’ denildi. Mumcu’nun, ‘Ben Atatürkçüyüm, cumhuriyetçiyim, lâikim, antiemperyalistim, tam bağımsız Türkiye'den yanayım, insan hakları savunucuyum, terörün karşısındayım. Ben; yobazların, hırsızların, vurguncuların, çıkarcıların düşmanıyım. Öyleyse vurun, parçalayın, her parçamdan benim gibiler beni aşacaklar doğacaktır.’ sözleri hatırlatıldı

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
26°
az bulutlu
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?