Gazeteciler Cemiyeti Pakdemirli'yi kınadı

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin ihalesiz et alımı konusundaki iddialarla ilgili kendisine soru yönelten Fox Tv muhabirine kullandığı ifadeleri gazetecilik mesleğine yapılmış bir hakaret olarak nitelendirdi.

MEDYA 21.10.2018, 12:11
Gazeteciler Cemiyeti Pakdemirli'yi kınadı

İZ GAZETE - İGC tarafından yapılan açıklamada geçtiğimiz günlerde yaşanan olayla ilgili eleştiri geldi. Cemiyet tarafından yapılan açıklamada Bakan Pakdemirli'nin Fox Tv muhabirine tavrı hakaret olarak nitelendirildi.

"HER KOŞULDA MESLEĞİMİZİ YAPACAĞIZ"

"Pakdemirli'nin kendisine yöneltilen soruya "ıvır zıvır işlerle uğraşmayın, yaptığınız gazetecilik değil, maskaralık" şeklinde yanıt vermesi, gazetecilik mesleğine yapılan bir hakaretin ötesinde halkın haber alma özgürlüğüne yapılmış bir engellemedir." denilen açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Doğru bilgiye ulaşmak, halka doğru ve tarafsız haber ulaştırmak gazetecinin görevi ve sorumluluğudur. Gazetecinin bu asli görevini yerine getirirken ilgili yetkililere soru yöneltmek yaşamsal haklar arasında yer alır. Gazeteci kamu yaşamını belirleyen, halkı ilgilendiren tüm olayları izleme, araştırma, soru sorma hakkına sahiptir. Gazeteciler, her koşulda  mesleklerini yapma mücadelesini sürdürecektir."

Yorumlar (0)
banner96
banner178
16°
az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?