Gazete yönetimimizden Soyer'e ziyaret: Yerel basın özgürleştirilmeli ve güçlendirilmeli

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Ümit Kartal ve Genel Koordinatörü Özgür Coşkun, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile makamında görüştü.

MEDYA 11.02.2021, 16:51 11.02.2021, 17:02
Gazete yönetimimizden Soyer'e ziyaret: Yerel basın özgürleştirilmeli ve güçlendirilmeli

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Ümit Kartal ve Genel Koordinatörü Özgür Coşkun, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile makamında görüştü. İzmir yerel basınının sorunlarına dair fikir alışverişinin yapıldığı görüşmede Kartal, Başkan Soyer’e yerel basın, yerel yönetimler ilişkisi üzerine önerilerini aktardı.

Görüşme hakkında açıklama yapan Kartal; “Başkan Soyer, adaylık sürecinden bu yana yerel basının özgürleştirilmesi ve güçlendirilmesine dair bir ilgi içerisinde. Yerel basına yerel yönetimlerin ilan reklam desteğinde de adil ve işlevsel bir çözüm bulmak istiyor. Sanırım bu konuda bir çalışma da yapılacak. Tunç Başkan’ın çeşitli konulardaki arama konferansları bir çözüm girişimi olabilir. İzmir yerel basınının genel beklentileri ve çözüm önerilerimize dair kısa bir sunum yaptık. Ben İzmir’in bu konuda da örnek olabileceğini düşünüyorum ve çok umutluyum” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
16°
açık
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?
banner208