Yenikapı yeni sezonu ‘Güneş’ için açtı

Geçtiğimiz yıl, IŞİD tarafından Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde patlatılan bomba ile yaralanan Güneş Erzurumluoğlu’nun dayanışma çağrısına İzmir’den yanıt verildi.

KÜLTÜR SANAT 13.10.2016, 15:55 13.10.2016, 15:58
Yenikapı yeni sezonu ‘Güneş’ için açtı

Ferhat Harun Pehlivanoğlu / İz GazeteYenikapı tiyatrosu; tedavi için yurt dışına gidecek olan Güneş’in yardım çağrısını havada bırakmadı. SGDF (Sosyalist Gençlik Derneği Federasyonu) üyesi Güneş Erzurumluoğlu’nun yurt dışında tedavisi için sosyal medyadan yaptığı çağrı İzmir’de tiyatro oyunu ile karşılık buldu.

İzmir’in önde gelen Tiyatro Topluluğu YeniKapı Tiyatrosu sezonun ilk oyununu Güneş için, Selahattin Akçicek Kültür Merkezi’nde Moliere Efendi ile açtı. Yönetmenliğini Uğur Akipek’in yaptığı oyun Nazlı Masatçı, Mehmet Küçükgünaydın, Medine Çam ve Ensar Albağlar’ın beğenilen oyunculuğuyla sahnelendi.

Oyunun sonunda Mehmet Küçükgünaydın “Bugün perdelerimizi Güneş için açtık. Umarım, bu dayanışmayı her alanda sergileyebiliriz. Ve bu tür katliamlarla bir daha karşılaşmayız.” açıklamasında bulunup oyunu 10 Ekim Ankara Katliamı’nda yaşamını yitirenlere ithaf etti. Oyunun gelirleri tedavinde kullanılmak üzere Güneş’e ulaştırılacak.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
26°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?