Yenikapı yeni sezonu ‘Güneş’ için açtı

Geçtiğimiz yıl, IŞİD tarafından Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde patlatılan bomba ile yaralanan Güneş Erzurumluoğlu’nun dayanışma çağrısına İzmir’den yanıt verildi.

KÜLTÜR SANAT 13.10.2016, 15:55 13.10.2016, 15:58
Yenikapı yeni sezonu ‘Güneş’ için açtı

Ferhat Harun Pehlivanoğlu / İz GazeteYenikapı tiyatrosu; tedavi için yurt dışına gidecek olan Güneş’in yardım çağrısını havada bırakmadı. SGDF (Sosyalist Gençlik Derneği Federasyonu) üyesi Güneş Erzurumluoğlu’nun yurt dışında tedavisi için sosyal medyadan yaptığı çağrı İzmir’de tiyatro oyunu ile karşılık buldu.

İzmir’in önde gelen Tiyatro Topluluğu YeniKapı Tiyatrosu sezonun ilk oyununu Güneş için, Selahattin Akçicek Kültür Merkezi’nde Moliere Efendi ile açtı. Yönetmenliğini Uğur Akipek’in yaptığı oyun Nazlı Masatçı, Mehmet Küçükgünaydın, Medine Çam ve Ensar Albağlar’ın beğenilen oyunculuğuyla sahnelendi.

Oyunun sonunda Mehmet Küçükgünaydın “Bugün perdelerimizi Güneş için açtık. Umarım, bu dayanışmayı her alanda sergileyebiliriz. Ve bu tür katliamlarla bir daha karşılaşmayız.” açıklamasında bulunup oyunu 10 Ekim Ankara Katliamı’nda yaşamını yitirenlere ithaf etti. Oyunun gelirleri tedavinde kullanılmak üzere Güneş’e ulaştırılacak.

Yorumlar (0)
banner96
banner177
13°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?