Sürekli'nin halk günleri devam edecek

AKP Merkez Karar Disiplin Kurulu Üyesi, İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, sağlık hizmetlerinde vatandaşın memnuniyetini daha da arttırmak amacıyla yeni bir sağlık reformu üzerinde çalışıldığını ifade ederek, “İnşallah önümüzdeki aylarda yeni sağlık reformu hayata geçmiş olacak" dedi.

KÜLTÜR SANAT 11.04.2016, 12:22 11.04.2016, 13:03
Sürekli'nin halk günleri devam edecek

1 Kasım seçimlerinden sonra başlattığı Halk Günleri'ne Kerem Ali Sürekli Çiğli'de devam etti. Çiğli'de partilerle ve vatandaşlarla bir araya gelen Sürekli, burada yaptığı konuşmada “Vaatlerimizin yüzde yüzünü gerçekleştirmiş olarak huzurlarınızdayım, ayrıca üç aylık reformlarımızın yüzde 70'ini; 6 aylık reformlarımızın da yüzde 30'unu gerçekleştirmiş bulunuyoruz. 7 Haziran'dan bu yana ülkemize eş zamanlı saldırılar başlatan terör örgütleriyle kapsamlı ve yoğun bir mücadele yürütüyoruz. Bütün bunlar herhangi bir hükümetin hedeflerinden geri adım atmak için kullanacağı mazeretler olabilirdi. Ancak, biz hiçbir zaman mazeretlerin arkasına sığınacak bir hükümet olmadık, olmayacağız. Bu ateş çemberinin içinde milletimizin güvenliği için gece- gündüz çalışırken bir taraftan da icraatlarımıza, diğer taraftan da ekonomide istikrar ve büyümeyi sağlayacak faaliyetlerimize devam ediyoruz. Terör konusunda hükümetimiz büyük başarılar elde etti. Terörde çok mesafe kat ettik. Çoğu ilçeyi çukurlarda temizledik. Tek tek güvenlik kuvvetlerimiz uğraşarak bu zor işlerin üstesinden geldi. Teröristlerin inlerine girdik. Terörü de bitireceğiz, kimse bundan şüphe etmesin" dedi.

Meclisin çok yoğun çalıştığını bütçe nedeniyle Avrupa'ya vize muafiyetini içeren maddelerin çıkarılmasının biraz geciktiğini ifade Sürekli, vize muafiyeti çerçevesinde 72 şartın 43'ünün tamamlandığını, geriye kalan idari ve yasal düzenlemelerin kısa süre içinde tamamlanacağını ve Haziran sonu itibariyle vizesiz seyahatin gerçekleşmiş olacağını dile getirdi.


İZMİR (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?