Seferihisar Belediyesi Ulamış Köy Tiyatrosu Amerika’da

Seferihisar’ın Ulamış Köyü’nde Seferihisar Belediyesi bünyesinde oluşturulan Ulamış Köy Tiyatrosu kıtalar arası bir üne ulaştı.

KÜLTÜR SANAT 16.07.2019, 15:29
Seferihisar Belediyesi Ulamış Köy Tiyatrosu Amerika’da

Seferihisar Belediyesi Tiyatro Eğitmeni Vedat Murat Güzel yönetimindeki Ulamış Köy Tiyatrosu Belgeseli, Amerika Birleşik Devletleri’nin Chicago şehrinde bulunan Docademia platformunun düzenlemiş olduğu 3. Kısa Belgesel (Docademia’s 3rd Short Documentary) Festivali’nde resmi seçki bölümüne seçilmeye hak kazandı. Farklı kültürlere ait sesleri, fikirleri, renkleri dünyaya duyurmayı amaçlayan Docademia platformu sayesinde Ulamış Köy Tiyatrosu Belgeseli’ni binlerce üniversite öğrencisi izleme fırsatı yakalayacak.

Seferihisar Belediyesi Tiyatro Eğitmeni Vedat Murat Güzel ‘’Ulamış’ta kadınlarımız tiyatro ile hayata yeniden sarıldılar. Çalışmalara katılan, oyunlarda sahne alan 70’li yaşlarda teyzelerimiz var. Bu belgesel ile Türkiye’de ki köy yaşamının gerçekliği bir nebze de olsa oradaki insanlara aktarılabilirsek ne mutlu bize! Sanat ve sanatçıya verdiği önem ile bize sunduğu imkanlar için Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’e teşekkür ediyoruz. Bu başarı hepimizin’’ diyerek mutluluğunu dile getirdi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
27°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?