Nazım, Buca'da anıldı

Edebiyatımızın önemli isimlerinden, kavganın ve sevdanın şairi Nazım Hikmet Ran, doğumunun 118. Yılında Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte şiir ve şarkılarla anıldı

KÜLTÜR SANAT 16.01.2020, 17:35 16.01.2020, 17:44
Nazım, Buca'da anıldı

İZ GAZETE - Türk edebiyatının unutulmaz şairi, ‘Mavi gözlü devNazım Hikmet Ran, doğumunun 118. yılında Buca’da anıldı. Anma Buca Belediyesi tarafından, Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü Mazlum Vesek’in yaptığı anma etkinliğinde şair Mahmut Temizyürek Nazım Hikmet’in mücadele, kavga ve aşk ile geçen hayatına dair söyleşi gerçekleştirken Şair Vedat Araz ile sanatçı Hüseyin Kurtulmaz da şiir ve şarkılarıyla geceye renk kattı.

Nazım Hikmet’in birbirenden güzel şiirlerini seslendiren Vedat Araz, “Güzel günler geçirmiyoruz, kadın cinayetleri, çocuk tacizleri var. Yaşananlara karşı ses çıkaralım. Umut her zaman var. Nazım Hikmet ülkesine hasret kalarak yaşama veda etti. Bizler onu yaşatabilmek için her yıl burada şiirlerle şarkılarla anıyoruz.” diye konuştu.

UNUTULMAZ GECE

Yoğun katılımın gerçekleştiği gecede, Şair Vedat Araz ile Sanatçı Hüseyin Kurtulmaz seslendirdikleri şiir ve şarkılarla gelen konuklara unutulmaz bir gece yaşattılar.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
21°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?