Müzikte uluslararası başarı

İTALYA'nın Milano şehrinde geçtiğimiz hafta düzenlenen Milano 6. Uluslararası Piyano Yarışmasında katılan Mozart Akademi öğrencisi Çınara Manaflı, İzmir'e dünya ikinciliği ile döndü. Dünyanın birçok ülkesinden170 öğrencinin başvurduğu yarışmada ikincilik elde eden Çınara, 2-5 Haziran 2016 tarihlerinde İzmir'de düzenlenen Mozart Akademi 2.Uluslaraarası Piyano Yarışmasında da yine ikincilik ödülüne layık görülmüştü.

KÜLTÜR SANAT 29.06.2016, 08:47 29.06.2016, 10:01
Müzikte uluslararası başarı

Uluslararası ve ulusal birçok yarışma ve festivalin düzenleyicisi olan Mozart Akademi, kendi öğrencileri ile de birçok uluslararası yarışmaya ve festivale de katılıyor.

Akademi, Çınara Manaflı'nın dünya ikinciliğinin yanısıra bu yıl öğrencileri Naz Barut ile katıldıkları şarkı yarımasında Türkiye birinciliği ve Doğa Tırpan ile İstanbul'da gerçekleşen uluslarası bir piyano yarışmasında birincilik ödüllerini aldı. Mozart Akademi Kurucusu İlhan Cinpir, başarılarının sırrını, "Uluslararası ve ulusal çapta düzenlediğimiz yarışma ve festivallerden kazandığımız tecrübe ve konularında uzman eğitmenlerimiz deneyimleri sebebiyle katıldığımız birçok yarışmadan dereceyle dönüyoruz, bu tür yarışmalara hazırlanmak gerçekten uzmanlık ister ve kadromuzda bulunan tüm eğitmenlerimiz bu konuda birçok başarıya imza atmış tecrübeli eğitimcilerden oluşmakta oluşuyor" sözleriyle açıkladı.İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
18°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?