Livaneli'den engellenen yardımlara tepki!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı ‘Biz Varız’ dayanışma kampanyası ile destek için ‘Dayanışmayı Büyütüyoruz’ canlı yayınına sanatçı Zülfü Livaneli’de katılım gösterdi.

KÜLTÜR SANAT 02.05.2020, 17:13
Livaneli'den engellenen yardımlara tepki!

İhtiyaç sahipleri ile yardımseverler arasında köprü olan ve dayanışma ağını büyütmeye çalışan İz Gazete, ‘Biz Varız’ dayanışma kampanyasını büyütmek için gerçekleştirdiği canlı yayınına online katılım gösteren Livaneli, “Türkiye’yi onurlandıran şeyler bunlar. Türkiye’nin ihtiyacı olan bir konuda başkanımızın kendisinin içinde bu duyguları yüreğinde taşıdığını biliyorum. Devletin kurumu olan belediyeler de bu işe el attılar. Tunç Başkan’da çok güzel işler yapıyor. Yardımların engellenmesine şaşırıyorum. Yurttaşlık bilincinde olmayız. Bütün insanlığı tehlike altına alan bir virüs bu, el ele vermek kadar doğal bir şey olamaz. Dayanışmayı seven bir ülkeydik. Belediyelerimiz bu anlamda güzel şeyler yapıyorlar. Buna halkın nasıl onay verdiğine şaşırıyorum aslında. Halkın ekmeğidir. Dine, yurttaşlığa sığan bir şey değildir. Beraber koordine edelim denilebilir. Halkın bir bölümü de ‘bu insafsızlık’ demiyor.” açıklamasında bulundu.

Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer , Zülfü Livaneli’ye katılım gösterdiği ve destek verdiği için teşekkür etti.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?