Kitap ve ağaç tohumu hediye ediyorlar

Yitik Ülke Yayınları standı, İzmir Kitap Fuarı’nın renkli alanlarından biri. Gittikleri her fuarda sosyal projelerle dikkat çeken yayınevi, İzmir Fuarı’nda da kalem pil getiren okurlarına kitap ve ağaç tohumu hediye ediyor.

KÜLTÜR SANAT 19.04.2016, 13:16 19.04.2016, 13:16
Kitap ve ağaç tohumu hediye ediyorlar

Ümit Kartal / İz Gazete - Yıl boyunca İzmir Kitap Fuarı’nı beklediklerini ve çok önemsediklerini söyleyen  Yitik Ülke Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Kadir Aydemir, “İzmir Kitap Fuarı yıl boyu beklediğimiz fuarlardan biri. Türkiye’deki en güzel, en neşeli, en renkli fuar burası. Umarım buradan taşınmaz.” dedi.  Fuar’ın Gaziemir’e taşınması durumunda aynı canlılığın sağlanamayabileceğine dikkat çeken Aydemir, “Kitap şehrin dışına atılmamalı” diyerek şunları söyledi: “Bu İzmirlilerin kararı olacak ama bence burada kalmalı. Okurlarımızın da talepleri bu yönde, burada olmasını istiyorlar. Belediyenin de bunu fark etmesi gerekiyor. Bazı yayıncılar gitmek istemeyebilir, bazı okurlar gelmek istemeyebilir, tepki gösteren olabilir. Kitap Fuarı İzmir’in merkezinden uzaklaşmamalı.”

ÖĞRENCİLERE ÖZEL İNDİRİMLER

Aydemir şöyle konuştu: “Kitap Fuarları ülkedeki kültür sanat ortamına renk katan ve güç veren etkinlikler. TÜYAP bu konuda gerçekten takdiri hak ediyor. Yayıncılar olarak katılımın daha yüksek olması gerektiğini düşünüyorum. Bunu da okurların, yayıncıların, yazarların hepsinin işbirliği ile sağlanabileceğini düşünüyorum. Tabi ülkenin yaşadığı zor günler de fuarlara katılımı etkiliyor. Umarım toplumsal olarak zor günlerden kurtuluruz da insanlar daha çok ilgi gösterebilir. Kitaplar köprüdür. Güzel günlere ulaşmamızda da yapı taşlarından biri olacak. Biz o yüzden Yitik Ülke Yayınları olarak hem kütüphaneleri ve köy okullarını destekliyoruz. Her fuarda ağaç tohumları dağıtıyoruz. Bu fuarda kalem pil getirene kitap hediye ettik. Böyle sosyal projelermiz var. Özellikle öğrencilere çok özel indirimlerle kitap ulaştırmaya çalışıyoruz.”

 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
hafif kar yağışlı
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?