'Kısa kısa Kemeraltı' kısa film yarışması kazananları belli oldu

İzmir'in en değerli alanlarından biri olan Kemeraltı'nın tanıtımı ve bilinirliliğinin artırılması, İzmir'de film üretiminin artırılması, İzmir'i ve özellikle Kemeraltı bölgesini Türkiye ve dünya film endüstrisinin önemli lokasyonlarından birine dönüştürmek için düzenlenen Kısa Kısa Kemeraltı Kısa Film Yarışması'nda kazananlar belli oldu.

KÜLTÜR SANAT 25.11.2019, 11:48 25.11.2019, 11:57
'Kısa kısa Kemeraltı' kısa film yarışması kazananları belli oldu

Yapılan değerlendirme sonucu finale kalan 24 film arasından kazanan filmlere 22 Kasım 2019 - Cuma akşamı Tarihi Portekiz Sinagogu - EGİAD Sosyal Etkinlikler ve Kültür Merkezi’nde ödülleri verildi.

Hezarfen Film Galeri, Kentimiz İzmir Derneği ve TARKEM işbirliğiyle gerçekleştirilen ödül töreninde açıklanan sonuçlar şöyle:

EN İYİ FİLM

Zamanın Elleri yönetmen: Gökmen Küçüktaşdemir

İKİNCİ EN İYİ FİLM

Dünyada Sıradan Bir Gün yönetmen İbrahim Sertaç Kasaplar

ÜÇÜNCÜ EN İYİ FİLM

Kemeraltı: İzmir'in En Büyük Çocuğu yönetmen: Arda Akçay

JURİ ÖZEL ÖDÜLLERİ

Yönetmen Erdican Tokol’un Uzun Apo:Sevgiyle Devam Eden Hikaye filmi

Yönetmen Aydın Özbey’in Tarihi fotoğraflayanlar: Hamza Rüstem filmi

Yorumlar (2)
Mete Tuğrul 1 yıl önce
Birinci seçilen filmin Kemeraltı ile hiç ilgisi yoktu, zaten salonda kimse alkışlamadı, sonuçlarla ilgili kafamızda şüpheler oluştu.
Ayta Yarar 1 yıl önce
Evet, Sunay Akın, Cezmi Baskın gibi bir jürinin Zamanın Elleri filmini birinci seçmiş olabileceğine hiç kimse inanmadı... Körler sağırlar birbirini ağarlar, danışıklı dövüş yapıldığını gördü herkes. Belgeselcilere çok büyük haksızlık yapıldı. Bu içerik Dokuz Eylül Gazetesi'nden alıntılanmıştır. https://www.dokuzeylul.com/video-haber/kisa-kisa-kemeraltinda-oduller-sahibini-buldu-h158697.html 9 Eylül Gazetesi
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?