Karşıyaka Metro’sunda Rodrigo’nun Konçertosu

İzmir’in çeşitli bölgelerinde her an sokak müziği yapanlarla karşılaşmak mümkün. Karşıyaka Metro istasyonunda Rodrigo’nun Gitar Konçertosu’nu çalarken karşılaştığımız ‘Kapalı Devre’ müzik grubu da onlardan biri.

KÜLTÜR SANAT 24.02.2016, 16:01 24.02.2016, 16:01
Karşıyaka Metro’sunda Rodrigo’nun Konçertosu

İz Gazete - İki yıldır İzmir’de Sokak müziği yaptıklarını söyleyen grup üyeleri, tarzlarını ‘ortaya karışık’ diye tanımlıyor.

Sokak müziği yapan diğer gruplar gibi Kapalı Devre de zabıtalardan çok çekmiş. Grup üyeleri bu duruma anlam veremediklerini söylüyorlar.

Konak ve Alsancak’ta ‘sıkı’ zabıta baskısından kaçarak Karşıyaka’ya geldiklerini ifade eden grup üyeleri, sürekli aynı yerde müzik yapmak istemediklerini ancak Karşıyaka dışında da rahat edecekleri bir yer bulamadıklarını söyledi.

İnan Emeket, Erinç Açıkgöz ve Hasan Akkaya, insanların sokak müziğinden rahatsız olduğuna inanmadıklarını, ‘şikayet var’ ifadesini de inandırıcı bulmadıklarını söyledi. Grup üyeleri “Aslında böyle şeylere moralimiz bozuluyor fakat daha sonra müzik yapıp motive oluyoruz. İstemeseler de başka yerlerde müzik yapmaya devam edeceğiz. Dinleyen insanlar ruhlarını dinlendirdiğimizi söylüyor. Gün içinde oraya buraya yetişmeye çalışan insanlara bir nebze olsun renk kattığımızı düşünüyoruz” dedi.

Sokak dışında biryerde sahne almadıklarını ifade eden grup üyeleri, tekliflere açık olduklarını da söyledi.

Grubun diğer şarkılarını facebook sayfalarından da dinleyebilirsiniz.  

 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
29°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?