İzmirli ressamın 'paryaları' Paris yolcusu

Geçtiğimiz ay dünyaca ünlü ressam Fabien Delaube’nin maskeli yüzler sergisine ev sahipliği yapan Paris’in önde gelen sanat galerilerinden Da Vinci Art bu ay açılacak olan karma sergide İzmirli ressam Burçak Güner Gölgeli’nin eserlerine de yer verecek.

KÜLTÜR SANAT 09.03.2018, 11:13
İzmirli ressamın 'paryaları' Paris yolcusu

Da Vinci Art tarafından, kuratörlüğünü Özge Anıl’ın üstlendiği proje ile gelecek vaat eden ressamları sanat çevreleriyle buluşturmak amacıyla düzenlenen sergiye İzmirli ressam Burçak Güner Gölgeli de davet edildi. 21-27 Mart tarihleri arasında açık kalacak olan sergide Gölgeli’nin “Paryalar” serisinde yer alan 4 eseri Arjantinli, Çinli, Bulgar ve Fransız ressamların eserleriyle birlikte Parisli sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Üniversiteye hazırlık öncesinde resim çalışmaları konusunda kendisine destek olan Ressam Arzu Yıldan’ın önerisiyle sergiye davet edilen Gölgeli, 19.Turgut Pura Resim ve Heykel Yarışması’nda, Naci Artun Özel Ödülü, 20.Turgut Pura Resim ve Heykel Yarışması’nda, Başarı ödülü ve 2001 yılında İzmir Özel Türk Koleji Bahattin Tatış Resim Yarışması’nda, Başarı Ödülü kazandı.

Çalışmalarını İzmir ve Didim’de sürdüren Burçak Güner Gölgeli, 2012 yılında ilk kişisel sergisini açtı. Gölgeli, çok sayıda karma sergide de yer aldı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
22°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?