İlk sahne deneyimlerinde ustaları aratmadılar

BUCA Belediyesi Tiyatro Topluluğu'nun amatör tiyatrocuları, 7 aylık eğitimlerinin ardından ilk gösterilerinde tiyatroseverlere keyifli bir gün yaşattı.

KÜLTÜR SANAT 19.04.2016, 12:21 19.04.2016, 12:28
İlk sahne deneyimlerinde ustaları aratmadılar

Buca Belediyesi'nin açtığı ücretsiz tiyatro kursunda 7 aylık eğitimlerinin ardından ilk sahne deneyimlerini yaşayan amatör tiyatrocular, başarılı performansları ile tiyatroseverlerden tam not aldı. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonu'nda sahnelenen ilk gösteride Buca Belediyesi Tiyatro Topluluğu gençlik grubu, Moliere'in başyapıtlarından 'Scapin'in Dolapları' oyununu Bucalı tiyatrosevenler için sahneledi. Zeki ve kurnaz uşak Scapin'in, efendilerini oyuna getirerek kuklaya çevirmesini anlatan komedi türündeki oyun, izleyenlere kahkaha dolu dakikalar yaşattı. Buca'nın genç tiyatrocuları, başarılı performansları ile izleyenlerden tam not aldı.

Buca'nın genç yeteneklerinin ardından yetişkin grubu 'Bavul' adlı gösterileri ile izleyenlerin karşısına çıktı. Usta tiyatrocuları aratmayan amatör tiyatrocular da başarılı bir performans ortaya koydu. Sam Bobrick'in yazdığı ve seyahat dönüşü havaalanında bavulları karışan bir kadın ve erkek arasında başlayan ilişkinin komedi örgüsü içinde işlendiği oyun, Bucalılara keyifli anlar yaşattı.


İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
-1°
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208