Hüsnan Şeker okuyucuları ile buluştu

Karabağlar Belediyesi'nin düzenlediği "Çocuklar Yazarlarla Buluşuyor" etkinliği kapsamında çocuklarla bir araya gelen yazar Hüsnan Şeker, hem kitabını anlattı, hem de yazarlıkla ilgili merak edilen soruları cevapladı.

KÜLTÜR SANAT 19.12.2018, 10:09
Hüsnan Şeker okuyucuları ile buluştu

Karabağlar Belediyesi'nin geleneksel hale gelen "Çocuklar Yazarlarla Buluşuyor" etkinliği, yazarlarla çocukları bir araya getirmeye devam ediyor. Yeşil Ev'de düzenlenen etkinlikte Yazar Hüsnan Şeker, Cemil Meriç Ortaokulu öğrencileriyle buluştu. Şeker, yazmış olduğu "Üç Aşağı Beş Yukarı" adlı çocuk romanını öğrencilere tanıtarak, bilgiler verdi.

Yazarın, deyimleri yaşatmak ve Türkçe’nin zenginliğini koruyarak genç kuşaklara anlatılmasını amaçladığı çocuk romanında, birbirini çok seven bir ailenin günlük yaşamından kesitler anlatılıyor.

KİTABINI HEDİYE ETTİ

Öğrencilerin merak ettiği soruları cevaplayan Şeker, deyimlerin hayatımızda önemli bir yer tuttuğunu belirterek, öğrencilerle resimlerden hangi deyim olduğunu tahmin etme oyunu oynadı. Etkinlik sonunda Yazar Hüsnan Şeker, Üç Aşağı Beş Yukarı isimli çocuk romanını öğrenciler için imzalayarak hediye etti.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
10°
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?