Geleceğin Big Band'i Uluslararası İzmir Festivali'nde sahne alacak

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV), Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Kalkınma Ajansı’nın katkıları, Eczacıbaşı Holding’in ana sponsorluğu ile düzenlediği 33. Uluslararası İzmir Festivali, 28 Mayıs 2019 Salı akşamı DEÜ Sabancı Kültür Sarayı’nda Concertgebouw Caz Orkestrası’nı ağırlayacak.

KÜLTÜR SANAT 27.05.2019, 09:26
Geleceğin Big Band'i Uluslararası İzmir Festivali'nde sahne alacak

Dünya sahnelerinde “Geleceğin Big Band’i” olarak isim yapan Jazz Orchestra of Concertgebouw (JOC), şefleri Rob Horsting yönetiminde, yankılar uyandıran “Crossroads” albümü ile festival izleyicisine ulaşacak.

Dünyanın sayılı caz dergilerinden All About Jazz’da eleştirmen Jack Bowers’ın “Concertgebouw Caz Orkestrası birinci sınıf bir orkestra, grubun icra ettiği çağdaş caz müziği bundan iyi icra edilemezdi” dediği JOC, neredeyse tüm kıtalara yayılan hayranlarına yenilerini katmaya hazırlandıkları İzmir Konseri öncesi son albümleri Crossroads ile Hollanda Ulusal Ödülü'nü aldı. Bu ödüle ikinci kez layık görülen orkestra, 33. Uluslararası İzmir Festivali’nde bu coşkuyla sahneye çıkacaklarını bildirdi.

Yorumlar (0)
banner96
banner178
18°
açık
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
İZ DERGİ
Günün Karikatürü Tümü