Fuarlar dijital alana taşınıyor!

Uluslararası ticaret noktasında fuar turizminin devamı için çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden EİB Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi fuarları dijital ortama taşıyacaklarını belirtti

KÜLTÜR SANAT 21.04.2020, 12:31
Fuarlar dijital alana taşınıyor!

İZ GAZETE - EGE İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi basın mensupları ile videokonferans yönetimiyle bir araya geldi. Koronavirüs salgını ile birlikte tüm dünyada dış ticaretin büyük bir sekteye uğradığını kaydeden Eskinazi, “Uluslararası ticarete büyük katkı sağlayan yüksek katma değerli fuar turizminin devamı için de çalışmalarımız sürüyor” diye konuştu. Fuarları ve ticaret heyetlerini dijital ortamlara taşıma hazırlıkları içerisinde olduklarının altını çizen Eskinazi ayrıca fuarları ticaret heyetlerini dijital ortamlara taşıma niyetinde olduklarını kaydetti.

İHRACAT GERİLEDİ

Eskinazi ayrıca 1 Ocak-19 Nisan tarihleri arasında 2019 yılına kıyasla Türkiye’nin ihracatının yüzde 12 azalarak 44 milyar 235 milyon dolara gerilediğini söyledi. Ege İhracatçılar Birliği’nin ihracatının ise Nisan’ın ilk 15 gününde yüzde 23 azaldığını belirten Eskinazi, “Koronavirüs salgınının küresel ekonomik ve jeopolitik dengeleri değiştirdiği bu dönemde üretim planlamalarımızı ve projeksiyonlarımızı etkili bir şekilde yaparak, kalıcı önlemler alıp stratejimizi belirliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
21°
hafif yağmur
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?