Foça'da özel çocuklardan bir günlük görsel şölen

​​​​​​​İzmir’in Foça İlçesi’nde bulunan Necla Midilli Merkez Ortaokulu’nun 30 öğrencisi yıl içinde ders ve serbest saatlerde ürettiklerini bir günlük sergiyle beğeniye sundular. Otizmli Utku Baran (12)’a çektiği muhteşem Foça Fotoğrafları ve yaptığı resimlerle, sergide iki ayrı köşe ayrıldı.

KÜLTÜR SANAT 01.06.2019, 14:41
Foça'da özel çocuklardan bir günlük görsel şölen

Reha Midilli Kültür Merkezi’ndeki serginin açılışını Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Utku Baran’la birlikte yaptı. Milli Eğitim Şube ve Okul Müdürleri, mahalle muhtarları, öğretmen ve öğrenciler açılış töreninde hazır bulundu.

Toplam 30 öğrencinin yıl içinde ders ve serbest saatlerde yaptığı çalışmalarla ürettiği 150 eseri 31 Mayıs 2019 Cuma günü ailelerin ve Foça halkının beğenisine sunduklarını belirten Necla Midilli Merkez Ortaokulu Müdürü Ercan Akgün beğenilerin hem kendilerini hem çocukları çok mutlu ettiğini söyledi. Ercan Akgün; “Eserleri sergilenenler arasında birkaç engelli öğrencimiz de var. Bunlardan otizmli çocuğumuz Utku Baran yaşına rağmen çektiği fotoğraflarla profesyonelleri aratmayan işlere imza attı. Resim konusunda da çok yetenekli. Arkadaşlarıyla birlikte ahşap boyama, ahşap el işleri, aluminyum folyo kaplama, rölyef, fotoğraf, resim gibi isteğe bağlı dallarda severek ve keyif alarak çalışmalar yaptılar. Hepsiyle gurur duyuyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
banner96
banner177
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?