Farklı kültürlerden öğrenciler 'Müzik Hackhatonu' için Ekonomi Üniversitesi'nde bir araya geldi

Portekiz, Letonya, Romanya ve Türkiye'den toplam 40 öğrenci, İzmir Ekonomi Üniversitesi ev sahipliğinde müzikle ilgili girişimci yeni fikirler oluşturacak.

KÜLTÜR SANAT 02.07.2019, 11:22 02.07.2019, 11:30
Farklı kültürlerden öğrenciler 'Müzik Hackhatonu' için Ekonomi Üniversitesi'nde bir araya geldi

İEÜ İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi ve Sağlık, Kültür ve Spor Müdür Vekili Doç. Dr. Tarık Saygılı, "Bu projenin üniversitemizde gerçekleşmesi, gençlerimizin sosyokültürel açıdan gelişmeleri için de çok önemli" dedi.

Doç. Dr. Saygılı, Originn Gençlik Grubu'nun Erasmus Plus'a başvurusunun kabulüyle başlayan projeyle ortaya konan fikirlerin Türkiye Kalkınma Ajansı'na sunulacağını belirtti. Gençlere teknik eğitimlerin Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Oğuz Yetkin tarafından verildiğini belirten Doç. Dr. Saygılı, "Projede gençlerimiz, Arduino sistemi ve bilgisayar aracılığıyla sesler oluşturma eğitim aldılar. Projenin son iki günü de gençlerimiz 48 saat boyunca uykusuz kalarak, müzikle ilgili bir proje geliştirecek. Bu deneyim, öğrencilerimize çok şey katacak. Bu projenin üniversitemizde gerçekleşmesi, gençlerimizin sosyokültürel açıdan gelişmeleri için çok önemli. Onların bir arada çalışma anlayışını geliştireceği ve farklı kültürleri tanıyacağı projeler, işte bu noktada önem kazanıyor" diye konuştu.

DHA

Yorumlar (0)
banner96
banner177
23°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü