Efes’te “Viyana Senfonisi” sahne alacak

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV) tarafından düzenlenen Uluslararası İzmir Festivali Haziran ayı etkinlikleri kapsamında Viyana Senfonisi konseri gerçekleştirilecek.

KÜLTÜR SANAT 10.06.2016, 13:10 10.06.2016, 13:12
Efes’te “Viyana Senfonisi” sahne alacak

Viyana Senfonisi, Efes Büyük Tiyatro’da izleyiciyle buluşacak. Etkinlik 25 Haziran Cumartesi günü, saat 21.00’da gerçekleşecek. Etkinlikte P.İ.Çaykovski, Franz Liszt, Anton’n Dvorak’ın ünlü eserlerine yer verilecek.

Klasik müzik dünyasında tartışmasız önemli bir ağırlığa sahip Viyana ekolünün önde gelen temsilcilerinden Viyana Senfoni Orkestrası’nı 2014 yılında Musical America’nın “2014 yılı En iyi Orkestra Şefi” seçilen genç kuşağın yıldız isimlerinden Pablo Heras-Casado yönetecek. Temelleri 1900 yılında atılan Viyana Senfoni Orkestrası’na, Efes konserinde günümüzün en iyilerinden Alman-Japon piyanist Alice Sara Ott eşlik edecek. Ott, Liszt’in 2 numaralı piyano konçertosunu, orkestra ise Çaykovski’nin “Fırtına” fantezi uvertürü ile Dvorak’ın 7.senfonisini seslendirecek.

Alman-Japon piyanist Alice Sara Ott, büyük konser salonlarında sergilediği performanslarla dünya çapında ün kazandı ve günümüzün en heyecan verici müzik yeteneklerinden biri haline geldi. Son zamanlarda, Londra Senfoni Orkestrası ile gerçekleştirdiği performansından sonra The Guardian, Alice için “İnsanların ağzını açık bırakan hayranlık uyandırıcı efsane bir performans sergiledi” ifadesini kullandı.

Viyana Senfoni Orkestrası, Viyana’nın kültür elçisi ve önde gelen konser orkestrası olarak, şehrin müzik hayatını oluşturan senfonik aktivitelerin aslan payını üstleniyor. Önemli Viyana müzik geleneklerinin pekiştirilmesiyle bağlantılı yenilikçi projeler, orkestranın izlediği sanatsal yolun merkezinde bulunuyor.

Viyana Senfoni Orkestrası, büyük çoğunluğun Viyana’nın iyi bilinen konser salonlarında gerçekleştirildiği sezon başına 150 konser ve opera performansında yer alıyor.

Ceren Çeliksatır - Ege Ajans

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
16°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?