Dikili’de büyük şölen “Cumhuriyete bağlılık” temasıyla yola çıkıyor!

İzmir'in Dikili ilçesinde Dikili Kültür-Sanat, Bilim-Düşünce ve Emek Festivali, bu yıl 'Cumhuriyete bağlılık' temasıyla 30-31 Ağustos ve 1 Eylül tarihleri arasında konserler, paneller, söyleşiler, sergiler, halkoyunları ve spor etkinlikleri ile düzenlenecek.

KÜLTÜR SANAT 20.08.2018, 12:06 20.08.2018, 12:10
Dikili’de büyük şölen “Cumhuriyete bağlılık” temasıyla yola çıkıyor!

Dikili Belediyesi tarafından bu yıl 30/31 Ağustos ve 1 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Dikili Kültür-Sanat, Bilim-Düşünce ve Emek Festivali, birbirinden değerli siyasetçi, sanatçı, akademisyen ve sivil toplum kuruluşu temsilcisini ağırlayacak. 30 Ağustos Perşembe günü başlayacak festivalin ilk gününde Leman Sam, ikinci günü olan 31 Ağustos’ta Onur Akın ve festivalin kapanış günü olan 1 Eylül Cumartesi günü de Sümer Ezgü sahne alacak. Müziğin güçlü seslerinin peş peşe üç gün sahne alacağı festivalde usta sanatçılar, sevilen ezgilerini Dikili Atatürk Meydanı'nda hayranlarıyla birlikte Cumhuriyete bağlılık kararlılığıyla seslendirecek.

SES GETİRECEK PANELLER

Festival programı kapsamında ilk gün 30 Ağustos Perşembe günü Dikili Atatürk Meydanı’nda saat: 20.00’de CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ile ETİK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler ve Gazeteci Meliha Okur, ‘Türkiye'de Hukukun Üstünlüğü ve Ekonomik Kalkınma Yeniden Nasıl Tahsis Edilir?' başlıklı panelde Cumhuriyet sevdalısı Dikilililer ile buluşacak. Tarım ve hayvancılık politikaları konusunda önemli analizlerin masaya yatırılacağı ikinci panel ise 31 Ağustos Cuma günü yine Dikili Atatürk Meydanı’nda saat 20.00’de açık havada gerçekleştirilecek. CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal'ın da konuşmacı olacağı, ‘2002’den Günümüze Tarım ve Hayvancılık Politikalarının İzdüşümü’ başlıklı panelin diğer katılımcıları Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun ve Gazeteci Ali Ekber Yıldırım olacak.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
24°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?